Kalkulator doboru średnicy rurociągu

By obliczyć minimalną średnicę wewnętrzną rurociągu w 04: podaj ilość przepływającego powietrza w [m3/min], jego ciśnienie w [bar], długość rurociągu w [m], wartość oczekiwanego spadku ciśnienia w [bar].

By obliczyć ilość powietrza [m3/min] mogącą przepłynąć przez posiadany rurociąg o średnicy wewnętrznej 04: podaj ilość przepływającego powietrza w [m3/min], długość rurociągu w [m], ciśnienie robocze w [bar] oraz wartość oczekiwanego spadku ciśnienia w [bar].

By obliczyć spadek ciśnienia w [bar] wynikającą z przepływu powietrza w ilości [m3/min]: podaj ciśnienie w [bar], średnicę wewnętrzną posiadanego rurociągu w 04 i długość rurociągu w [m] * wynik obliczenia.

Dobór średnicy rurociągu:

[m3/min]

[m]

[bar]

[bar(g)]

[m]

Maksymalny przepływ przez średnicę

[m]

[m]

[bar]

[bar(g)]

[m³/min]

Spadek ciśnienia

[m]

[m]

[m3/min]

[bar(g)]

[bar]

Masz pytania?

Zadzwoń teraz! +48 58 56 240 14


Audyt instalacji sprężonego powietrza - pneumatyka.euPneumatyka.eu – uniwersalny dostawca pneumatyki. Na naszych stronach znajdziesz najważniejsze towary i usługi z dziedziny pneumatyki ponieważ wiemy czego potrzeba prawdziwym fachowcom. Kalkulator średnicy rurociągu. Zajmujemy się wszystkimi aspektami systemów sprężonego powietrza. Jeżeli potrzebujesz porady – zadzwoń! +48 58 56 240 14