PNEUMATYKA.EU » Szybkozłącza, złączki pneumatyczne » Złącza Camlock (Kamlock, Kamlok)

Wyświetlanie 1–30 z 118 wyników

Złącza Camlock (Kamlock, Kamlok) aluminium (60)

Camlock Stal nierdzewna (42)

Złącza Camlock (Kamlok, Kamlock)

Złączki Camlock

Szybkozłącza Camlock

Camlock

Złącza Camlock

Jest to system złączy do szybkiego, wygodnego i łatwego łączenia dwóch przewodów. Element męski złącza Camlock jest łączony z elementem żeńskim poprzez przełożenie dźwigni w złączu. Przewód nie jest w żaden sposób przekręcony.

Złączki Camlock mają bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym, budownictwie, górnictwie, w instalacjach zaopatrujących w paliwo i pokrewnych.

Może być wykorzystywane do połączenia węża, przykładowo: do pompy niskiego ciśnienia lub gniazda przeładunkowego.

Do ich budowy wykorzystuje się odpowiednie stopy stali, aluminium, mosiądzu lub tworzyw sztucznych o określonych normach, dzięki czemu szybkozłącza odporne na duże siły.

Złącza, szybkozłącza Camlock najczęściej pracują w zakresach ciśnień od 6 do 16 bar. Istnieją złącza camlock ze stali nierdzewnej z  maksymalnym ciśnieniem rozrywającym do 25 bar.

W zależności od rozmiaru i materiału z którego zostały wykonane ciśnienia mogą się nieznacznie zmieniać. Uszczelnienia złącz Camlock wykonane jest z gumy NBR.

Najbardziej standardowym gwintem szybkozłącza Camlock są gwinty BSP. Złącza Camlock ze stopu stali nierdzewnej mają określone maksymalne ciśnienie zalezne od rozmiaru.