PNEUMATYKA.EU » Przygotowanie powietrza » Zespoły przygotowania powietrza

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Blok, zestaw, zespół, stacja przygotowania powietrza, uzdatniania powietrza

Stacja przygotowania powietrza jest jednym z ważniejszym rozwiązań w pneumatycznym środowisku pracy. W skład stacji wchodzi reduktor, filtr oraz smarownica. Zadaniem tych produktów jest przygotowanie sprężonego powietrza sposób taki aby uzyskało parametry, które są niezbędne, do dalszej, poprawnej pracy instalacji i urządzeń końcowych. Reduktor ciśnienia znajdujący się w zestawie umożliwia kontrolowanie ciśnienia roboczego na wyjściu. Filtr stosuje się do osuszania powietrza, aby powstrzymać tym samym uszkodzenie narzędzi pneumatycznych spowodowanych wodą. Natomiast smarownica skutecznie smaruje wirnik co powoduje, że korozja nie będzie osiadać na żadnym elemencie. Urządzenie wyposażone jest w czytelny manometr, dzięki któremu w każdej chwili sprawdzisz parametry ciśnienia.

Blok przygotowania powietrza skutecznie niweluje z powietrza cząstki stałe, wilgoć ale także resztki oleju. Kupując ten produkt należy pamiętać, że czyste powietrze jest jednym z najważniejszych warunków poprawnego działania instalacji pneumatycznej. Czystsze powietrze do zasilania narzędzi to niezawodność pracy i dłuższa żywotność narzędzi. Modułowa konstrukcja bloku przygotowania powietrza pozwala na łatwą zabudowę instalacji sprężonego powietrza.

Przy doborze bloku przygotowania sprężonego powietrza musimy zwrócić uwagę na następujące elementy:

– wielkość przyłącza i przepływu oraz zakres regulacji.

Istotną rzeczą jest także kolejność poszczególnych elementów bloku, tzn. na początku powinien występować filtr, potem reduktor ciśnienia i na końcu naolejacz. Należy też zwrócić uwagę na typ zaworu spustowego.

Więcej o stacjach przygotowania powietrza przeczytasz na naszym blogu.