Szybkozłącza pneumatyczne, złączki pneumatyczne

Złączki to elementy używane do łączenia ze sobą rur, węży i/lub innych elementów do przesyłania sprężonego powietrza oraz innych mediów. Są one powszechne w układach wodnych, pneumatycznych i hydraulicznych i generalnie są zaprojektowane specjalnie dla jednego z tych rodzajów mediów aplikacyjnych.

Więcej informacji

Istnieją różne typy szybkozłączy pneumatycznych, które można sklasyfikować w oparciu o zastosowanie, rozmiar, gwint, konfigurację, kształt, materiał, rodzaj gwintu, typ połączenia itp., dzięki czemu niektóre złączki są lepiej dostosowane do określonych zastosowań. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć swoje zastosowanie i media, aby wybrać najlepiej dopasowane dopasowanie. Złączka może być również określany jako łącznik, wtykówka, łącznik lub złącze.

Najczęściej spotykane typy szybkozłączy do powietrza to:

  1. Złączka wtykowa: te złączki łączą się bezpośrednio z wężem lub rurą i łączą je z innym wężem, rurą lub komponentem przesyłania medium.
  2. Złączka gwintowana: te złączki mają połączenie gwintowane na porcie podłączeniowym, aby połączyć je z innym elementem gwintowanym, takim jak rura lub inny komponent.
  3. Szybkozłącza: Te złączki zazwyczaj składają się z dwóch części, które razem tworzą połączenie i są zwykle zaprojektowane do okresowego łączenia i rozłączania przez użytkownika. Przykładami złączek są szybkozłączki do węży ogrodowych lub szybkozłączki pneumatyczne.

PNEUMATYKA.EU » Szybkozłącza, złączki pneumatyczne

Wyświetlanie 1–24 z 1082 wyników

Szybkozłączki, złączki (189)

Złączki pneumatyczne (557)

Złącza Camlock (Kamlock, Kamlok) (118)

Szybkozłącza bezpieczne przemysłowe PressMann (7)

Armatura gwintowana (211)

Rodzaje złączek pneumatycznych, szybkozłączy pneumatycznych

Złączki wtykowe

Więcej informacji o złączkach wtykowych

Złączki wciskane, znane również jako złączki wtykowe, służą do łączenia węży, przewodów z systemami sprężonego powietrza. Zapewniają szczelne, łatwe i szybkie połączenie i zazwyczaj mają od 1 do 6 portów połączeniowych. Są instalowane i odinstalowywane ręcznie. Aby zainstalować, wciśnij przewód w końcówkę pierścienia zwalniającego złączki, aż dotknie końca. Aby odinstalować, wciśnij pierścień zwalniający do środka w kierunku złączki i wyciągnij przewód. Wykorzystuje pazury blokujące, aby utrzymać wąż na miejscu, więc pożądanym rozwiązaniem jest przewód o odpowiedniej twardości (na przykład przewód poliuretanowy), aby zapewnić prawidłowe uszczelnienie. Zapoznaj się z naszą ofertą złączy wtykowych.