Szybkozłącza pneumatyczne, złączki pneumatyczne

Złączki to elementy używane do łączenia ze sobą rur, węży i/lub innych elementów do przesyłania sprężonego powietrza oraz innych mediów. Są one powszechne w układach wodnych, pneumatycznych i hydraulicznych i generalnie są zaprojektowane specjalnie dla jednego z tych rodzajów mediów aplikacyjnych.

Więcej informacji

Istnieją różne typy szybkozłączy pneumatycznych, które można sklasyfikować w oparciu o zastosowanie, rozmiar, gwint, konfigurację, kształt, materiał, rodzaj gwintu, typ połączenia itp., dzięki czemu niektóre złączki są lepiej dostosowane do określonych zastosowań. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć swoje zastosowanie i media, aby wybrać najlepiej dopasowane dopasowanie. Złączka może być również określany jako łącznik, wtykówka, łącznik lub złącze.

Najczęściej spotykane typy szybkozłączy do powietrza to:

  1. Złączka wtykowa: te złączki łączą się bezpośrednio z wężem lub rurą i łączą je z innym wężem, rurą lub komponentem przesyłania medium.
  2. Złączka gwintowana: te złączki mają połączenie gwintowane na porcie podłączeniowym, aby połączyć je z innym elementem gwintowanym, takim jak rura lub inny komponent.
  3. Szybkozłącza: Te złączki zazwyczaj składają się z dwóch części, które razem tworzą połączenie i są zwykle zaprojektowane do okresowego łączenia i rozłączania przez użytkownika. Przykładami złączek są szybkozłączki do węży ogrodowych lub szybkozłączki pneumatyczne.

PNEUMATYKA.EU » Szybkozłącza, złączki pneumatyczne

Wyświetlanie 1–30 z 660 wyników

Czwórniki (7)

Kolanka (5)

Szybkozłączki, złączki (65)

Zawory regulujące przepływ (7)

Złączki kątowe (26)

Złączki proste, przelotowe, redukcje (41)

Tłumiki hałasu (19)

Złączki pneumatyczne (257)

Złącza Camlock (Kamlock, Kamlok) (118)

Armatura gwintowana (61)

Trójniki (50)

Króćce na wąż z gwintem (27)

Rodzaje złączek pneumatycznych, szybkozłączy pneumatycznych

Złączki wtykowe

Złączki wciskane, znane również jako złączki wtykowe, służą do łączenia węży, przewodów z systemami sprężonego powietrza. Zapewniają szczelne, łatwe i szybkie połączenie i zazwyczaj mają od 1 do 6 portów połączeniowych. Są instalowane i odinstalowywane ręcznie. Aby zainstalować, wciśnij przewód w końcówkę pierścienia zwalniającego złączki, aż dotknie końca. Aby odinstalować, wciśnij pierścień zwalniający do środka w kierunku złączki i wyciągnij przewód. Wykorzystuje pazury blokujące, aby utrzymać wąż na miejscu, więc pożądanym rozwiązaniem jest przewód o odpowiedniej twardości (na przykład przewód poliuretanowy), aby zapewnić prawidłowe uszczelnienie. Zapoznaj się z naszą ofertą złączy wtykowych.