Sprężarki tłokowe, kompresory śrubowe, sprężarki spiralne, kompresory spalinowe

Wybierz właściwy kompresor do Twoich potrzeb! Możesz skorzystać z wyszukiwarki i filtracji parametrów.

Więcej informacji

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniej sprężarki powietrza dla Ciebie, jednym z najważniejszych czynników jest jej zastosowanie. Klucz udarowy ½” będzie wymagał większego ciśnienia i przepływu niż gwoździarka lub pistolet do malowania.

Istnieją setki zastosowań sprężonego powietrza. Aby ułatwić proces wyboru źródła zasilania sprężonym powietrzem każde urządzenie, które wymaga sprężonego powietrza, powinno być dostarczane ze specyfikacją producenta zawierającą parametry dotyczące konsumpcji, ciśnienia i jakości sprężonego powietrza. Dobrym pomysłem jest zrozumienie jaka jakość powietrza jest nam potrzebna. Jakie ciśnienie maksymalne będzie wymagane w układzie oraz jaki będzie sumaryczne zużycie powietrza przy uwzględnieniu współczynnika jednoczesności użytkowania.

Zrozumienie specyfikacji sprężarki powietrza

Kiedy kupujesz sprężarkę powietrza, warto zrozumieć jakie jest zastosowanie poszczególnych typów kompresorów. Może to być trochę przytłaczające, jeśli nigdy nie kupowałeś sprężarki, ale rozwiążemy to.

Trzy parametry, o których często słyszysz, to moc (kW), ciśnienie (bar) i wydajność (l/min). Przyjrzyjmy się, co te parametry mogą oznaczać dla przyszłego właściciela sprężarki.

  • Do uruchomienia większości narzędzi pneumatycznych potrzeba co najmniej 6 bar.
  • Wydajność odnosi się do ilości powietrza, jaką może wytworzyć sprężarka przy danym ciśnieniu. Im więcej narzędzi uruchomisz jednocześnie, tym wyższy będzie musiał być poziom wydajności sprężarki.
  • Moc odnosi się do zdolności silnika do zapewnienia określonego poziomu wydajności i ciśnienia.

Właściciel firmy, warsztatu, zakładu produkcyjnego powinien przyjrzeć się wszystkim narzędziom, które mogą być uruchomione w tym samym czasie. Powinien dodać co najmniej 30-procentowy bufor, aby mieć pewność, że zawsze jest wystarczająco dużo powietrza.

Spójrz na rozmiar zbiornika

Wielkość zbiornika koreluje z czasem użytkowania. Jeśli twoja sprężarka powietrza będzie działała przez długi czas, przy dużych przeepływach powietrza, potrzebny będzie większy zbiornik. Rozmiary od 6 litrów do 5 000 litrów. Innymi słowy, sprężarki obsługująca cały zakład produkcyjny będą wymagały więcej mocy (i większego zbiornika) niż sprężarka obsługująca jedną gwoździarkę. Wybór odpowiedniego rozmiaru zbiornika do zastosowania poprawi wydajność i wydłuży żywotność sprzętu.

Jakiego rodzaju sprężarki powietrza potrzebujesz?

Gdy zrozumiesz swoje potrzeby związane z użytkowaniem, możesz określić, jaki rodzaj kompresora kupić. Jeśli pracujesz w sektorze produkcyjnym lub przemysłowym, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest sprężarka śrubowa lub łopatkowa z wtryskiem oleju. To samo dotyczy małego warsztatu samochodowego, chociaż sprężarka tłokowa o odpowiedniej wydajności też będzie trafionym wyborem. Olej w sprężarce służy do smarowania, uszczelniania i chłodzenia układu. Jeśli jednak pracujesz w branży spożywczej lub medycznej, ryzyko zanieczyszczenia olejem jest zbyt wysokie. Będziesz potrzebować spiralnej sprężarki bezolejowej typu scroll. Jeśli w powietrzu znajdzie się jakakolwiek ilość oleju, może to mieć negatywny wpływ na produkt lub osoby, którym służysz. Sprężarki bezolejowe mogą mieć wyższą cenę, ale zmniejszają ryzyko zanieczyszczenia.

Sprężarka powietrza, kompresor – jakie koszta?

Koszty sprężarki powietrza mogą się różnić, ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę jakość kupowanego produktu i całkowity koszt wytworzenia sprężonego powietrza. Jak wszystko inne, wysokiej jakości sprężarka powietrza, która odpowiada Twoim potrzebom użytkowania, może być w zakupie droższa od rozwiązań niespełniających wymagań. W grę mogą wchodzić czynniki, takie jak instalacja, konserwacja lub zużycie energii. Rozważ lokalizację, w której chcesz kompresor zainstalować. Jeśli trzeba zbudować długi rurociąg, aby dostarczyć powietrze do maszyny, może to znacznie zwiększyć koszty.

Rutynowa konserwacja i przeglądy mogą pomóc w utrzymaniu sprężarki powietrza w dobrym stanie. Aż 76 procent kosztów eksploatacji sprężarki powietrza to koszty energii elektrycznej.  Łatwo zauważyć, że sprężarka powietrza, która w momencie zakupu wydawała się stosunkowo niedroga, może wiązać się z wysokimi kosztami posiadania. Sprężarka powietrza to inwestycja. Aby dokonać najlepszej inwestycji, do zawarcia transakcji potrzebne są odpowiednie informacje i doświadczony ekspert ds. sprężonego powietrza. Co więcej, nie chcesz utknąć w sytuacji, w której dokonałeś zakupu i masz znaczną liczbę pytań i nie masz z kim porozmawiać. Lepiej jest iść z firmą, która ma duże doświadczenie w konserwacji i instalacji sprężarek.

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniej sprężarki powietrza do swojego obiektu? Skontaktuj się z nami pod numerem: +48 58 562 40 14!

PNEUMATYKA.EU » Sprężarki Kompresory

Wyświetlanie 1–30 z 321 wyników

Falowniki (12)

Sprężarki medyczne (12)

Sprężarki tłokowe (122)

Sprężarki śrubowe (137)

Sprężarki łopatkowe (36)

Sprężarki spalinowe (7)

Sprężarki spiralne (5)

Kompresory i sprężarki powietrza

Kompresory i sprężarki wielu marek. Oferujemy tylko sprawdzone sprężarki producentów, których wartość poznaliśmy dzięki wieloletniej współpracy. Jesteśmy oficjalnym przedstawicielem firm Gudepol i Airpress. Oferujemy zarówno kompresory tłokowe, kompresory śrubowe jak sprężarki łopatkowe. Doradzając naszym partnerom w biznesie staramy się przede wszystkim rozwiązać problem a nie sprzedać konkretny produkt. Dlatego też na początku nowej relacji staramy się jak najlepiej poznać potrzeby klienta. Przeczytaj nasz artykuł o tym jak wybrać właściwy typ kompresora oraz jak dobrać kompresor śrubowy.

Kompresory i sprężarki - zaufany dostawca

Zajmujemy się sprężarkami od 2002 roku i znamy się na tym sprzęcie. Współpracujemy tylko z dostawcami, na których możemy polegać. Jako sprzedawca ponosimy odpowiedzialność za sprzedany towar i za ewentualne reklamacje. Proponujemy więc takie produkty, którymi nie musimy się przejmować po sprzedaży, i za które nie musimy się wstydzić. Inwestujemy w długo trwałe relacje na zasadzie win-win, niezależnie od tego czy w grę wchodzi instalacja sprężonego powietrza za kilkaset tysięcy czy sprężarka tłokowa za kilkaset złotych.