Sprężarki spiralne, sprężarki typu scroll

Sprężarki spiralne w przeciwieństwie do technologii tłokowej z wieloma ruchomymi częściami mają jedną spiralę lub spiralę orbitującą na ścieżce określonej przez dopasowaną spiralę stałą. Spirala stała jest przymocowana do korpusu sprężarki. Orbitująca spirala jest sprzężona z wałem korbowym na orbicie, a nie obracana.

Więcej informacji

Ruch orbitalny tworzy serię kieszeni gazowych przemieszczających się pomiędzy dwoma zwojami. Na zewnętrznej części zwoju kieszeń wciąga gaz, a następnie przesuwa go na środek zwoju, gdzie jest wyładowywany. Gdy gaz porusza się w coraz mniejszej kieszeni wewnętrznej, temperatura i ciśnienie wzrastają do pożądanego ciśnienia wylotowego.

Sprężarki spiralne oferowane przez firmę Remeza opiera się na koncepcji zgodności. Zgodność odnosi się do sposobu, w jaki dwa elementy spiralne współdziałają, aby jednocześnie osiągnąć wysoką wydajność i trwałość. Unikalne i opatentowane podejście firmy Remeza — osiągnięcie zarówno podatności promieniowej, jak i osiowej — zapewnia daleko idące korzyści dla użytkowników sprężarek spiralnych.

PNEUMATYKA.EU » Sprężarki Kompresory » Sprężarki spiralne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5