Filtroreduktory, filtroreduktor powietrza

Filtroreduktor to połączenie filtra powietrza i regulatora ciśnienia w jednym urządzeniu. Oba są również dostępne jako oddzielne jednostki. Zaletą jest to, że pojedyncza jednostka zajmuje mniej miejsca, zmniejsza ryzyko wycieków z powodu mniejszej liczby połączeń powietrza, a w niektórych przypadkach może poprawić wydajność.

Więcej informacji

Jak działa filtroreduktor?

Tutaj musimy wziąć pod uwagę podstawowe zasady działania poszczególnych elementów filtra i reduktora ciśnienia:

Filtr powietrza

Korpus filtra ma konstrukcję, która tworzy cyklonowe działanie napływającego powietrza. To działanie polega na osadzeniu wody i cięższych cząstek na dnie miski. Przegroda pod elementem filtrującym zapobiega zassaniu wody i zanieczyszczeń z powrotem do strumienia powietrza wylotowego. Powietrze jest następnie przetłaczane przez element filtrujący, wielkość oczek określa minimalną wielkość cząstek usuwanych ze strumienia powietrza. Na przykład filtr 40 mikronów usunie wszystkie cząsteczki większe niż 40 mikronów. Dostępne są również wkłady o grubości 5 mikronów, a także filtry do usuwania oleju i oparów.

Reduktor ciśnienia

Pokrętło sterujące działa wbrew sprężynie, która z kolei obciąża zespół membrany. Membrana naciska na trzpień zaworu podłączony do gniazda zaworu i gniazdo opada; umożliwia to dalszy przepływ powietrza z portu wlotowego z portu wylotowego . Gdy powietrze przechodzi przez port wylotowy, otwór wylotowy wpuszcza powietrze do komory poniżej przepony; gdy nacisk po obu stronach siedziska jest równy, siedzisko zamyka się za pomocą sprężyny. Zapotrzebowanie w dół spowoduje spadek ciśnienia w komorze, otwarcie gniazda i umożliwienie ponownego przepływu powietrza, aż ciśnienie zostanie ponownie wyrównane i gniazdo się zamknie. Proces jest ciągły, utrzymując ciśnienie na ustalonej wartości.

Jak wybrać filtroreduktor?

Przy wyborze filtroreduktora należy wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Jakie natężenie przepływu sprężonego powietrza jest wymagane dla procesu lub systemu? To określi rozmiar przyłącza. Jaki poziom filtracji jest wymagany i do jakiego stopnia osuszenia powietrza? Filtr wstępny przeznaczenia ma 40 mikronów, ale dostępny jest również filtr 5 mikronów. Z reguły powietrze będzie najpierw filtrowane do 40 mikronów, przed zastosowaniem filtracji 5 mikronów. 40-mikronowy filtr zazwyczaj usuwa 95% zawartości wody; umieszczenie filtrów w szeregu oznacza, że 95% z pozostałych 5% zostanie usuniętych, co daje usunięcie wody zbliżonej do 99%. Po usunięciu 5 mikronów można zastosować olej, a następnie filtry do usuwania oparów.
Jakie jest ciśnienie wymagane do obsługi urządzeń za filtroreduktorem? To będzie zadanie reduktora ciśnienia. Ważne jest, aby pamiętać, że w jednostce filtroreduktora nastąpi wymierny spadek ciśnienia.

PNEUMATYKA.EU » Przygotowanie powietrza » Filtroreduktory

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Filtroreduktory, reduktory ciśnienia z filtrem

Filtroreduktory nazywane także reduktorami z filtrem nazywane posiadają dwie funkcje.

Reduktor ciśnienia z manometrem, który wypuszcza stabilny strumień sprężonego powietrza o stałym ciśnieniu. W zbiorniku kompresora ciśnienie ciągle się zmienia – rośnie podczas nabijania, a spada podczas użytkowania.

Filtr, który dzięki wbudowanemu wkładowi usuwa zanieczyszczenia oraz “kierownicy”, która odwirowuje sprężone powietrze odseparowując znaczne ilości wody. Do niektórych modeli naszych filtro-reduktorów istnieje możliwość zamontowania automatycznego spustu kondensatu.

W naszej ofercie najdą Państwo filtro-reduktory o różnych parametrach przepływu, filtracji oraz regulacji w zależności od potrzeb klienta.