Reduktory ciśnienia powietrza
Reduktor ciśnienia sprężonego powietrza odpowiada za kontrolowanie ciśnienia na wylocie wytworzonego powietrza przez sprężarkę – np. tłokową lub śrubową. Jeśli chcesz zmniejszyć ciśnienie powietrza na wylocie, możesz kontrolować wielkość ciśnienia za pomocą reduktora do sprężarki. Ponadto regulatory ciśnienia służą jako stabilizatory ciśnienia, które zapewniają odpowiednią wielkość ciśnienia wyjściowego, niezależnie od tego, jak wysokie może być ciśnienie wejściowe.
Wyświetlanie wszystkich wyników: 21
Przedłużona gwarancja EasyProtect®
Zyskaj nawet 3 lata dodatkowej ochrony dla swojego sprzętu
dowiedz się więcejReduktory ciśnienia
Reduktory ciśnienia sprężonego powietrza zwane także zaworami redukcyjnymi spełniają bardzo ważną funkcję. Reduktor ciśnienia wypuszcza on stabilny strumień sprężonego powietrza o stałym ciśnieniu. W zbiorniku kompresora ciśnienie ciągle się zmienia – rośnie podczas nabijania, a spada podczas użytkowania. Należy pamiętać, że reduktor ciśnienia nie zmienia przepływu, a wyłącznie ciśnienie.
Wchodzące oraz wychodzące powietrze do reduktora ciśnienia odsuwa przy pomocy – popychacza i sprężyny – grzybek, gdy tylko poziom ciśnienia obniży się w miejscu pod membraną. Grzybek posuwa się w kierunku dolnym w momencie, gdy ciśnienie nie ma możliwości zneutralizować siły pochodzącej od sprężyny. Kiedy ciśnienie osiągnie wartość przez nas ustawioną, membrana unosi się w górnym kierunku, w ten sposób grzybek zamyka przepływ powietrza. Umiejscowiony w membranie otwór obniża ciśnienie wyjściowe. W ten sposób zawór regulacyjny zasila zbiornik. Kiedy nacisk sprężyny zmniejsza się, w tym samym czasie ciśnienie w zbiorniku i pod membraną podnosi ją. W ten sposób sprężone powietrze trafia do atmosfery aż do sytuacji, w której ciśnienie ze zbiornika będzie takie same jak ciśnienie ustawione początkowo. Jeśli reduktory nie mają spustu ciśnienia – otwory, które umiejscowione są w grzybku i popychaczu mają za zadanie doprowadzić ciśnienie identyczne z ciśnieniem znajdującym się pod membraną.
Reduktory ciśnienia sprężonego powietrza zazwyczaj różnią się od siebie budową, zależy od tego, w jakim stopniu obniżają ciśnienie i z jaką dokładnością ten proces kontrolują, niemniej jednak zasada zostaje taka sama.
W naszej ofercie znajdują się reduktory ciśnienia o zróżnicowanych parametrach. Przy zakupie reduktora ciśnienia należy pamiętać o odpowiednim doborze:
- typu i wielkości przyłącza (M5, 1/4”, 3/8”, 1/2″, 1″ lub większe),
- ciśnienia (1 bar – 300 bar),
- przepustowości (100 l/min – 36000 l/min),
- zakresu regulacji pracy,
- zakresu temperatury pracy (-10 °C – 60 °C)