PNEUMATYKA.EU » Przygotowanie powietrza » Separatory kondensatu

Wyświetlanie jednego wyniku

Separator kondensatu

Sepratory kondensatu do kompresora, instalacji sprężonego powietrza

Separatory kondensatu – skutecznie oddzielają olej od wody. Separatory kondensatu, które oferujemy zapewniają optymalne usuwanie oleju z kondensatu odprowadzonego z instalacji pneumatycznej.

Kondensat wraz z olejem dostaje się na początku do komory redukcji ciśnienia, w której następuje spowolnienie przepływu kondensatu. Olej zostaje zatrzymany poprzez specjalny filtr. Pod wpływem grawitacji następuje wstępne rozdzielenie kondensatu na olej i wodę. Olej zbiera się na górze kondensatu i przelewa się do zbiornika specjalnie zabezpieczonego. Początkowo oczyszczony kondensat kierowany jest następnie do dalszej separacji w filtrze wstępnym, gdzie wiązana jest większość pozostałości oleju. Resztki oleju, które do tej pory nie zostały usunięte z kondensatu, zostają odseparowane we wkładzie filtra głównego. System wymiennych filtrów i wkładów jest tak skonstruowany, że umożliwia ich szybką i zarazem czystą wymianę. Jakość wody uzyskanej z kondensatu po przejściu przez separator kondensatu jest tak wysoka, że może być odprowadzana do kanalizacji.

Zalety separatorów kondensatu:

  • Separatory kondensatu nie wymagają podłączenia do instalacji elektrycznej,
  • niskie koszty eksploatacji,
  • dostarczany przez Pneumatyka.eu separator kondensatu jest zawsze w pełni wyposażony i przygotowany do podłączenia
  • separatory kondensatu posiadają dopuszczenie nadzoru przemysłowego,
  • dzięki niewielkim rozmiarom istnieje możliwość instalacji separatora kondensatu na niewielkiej powierzchni,
  • wskaźnik przelewu,
  • opcjonalny system grzewczy – zapobiega zamarznięciu kondensatu w ujemnych temperaturach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak zutylizować kondensat przeczytaj nasz artykuł: Co robić z kondensatem sprężonego powietrza?