Siłowniki pneumatyczne obrotowe

Siłownik pneumatyczny obrotowy wykorzystuje sprężone powietrze do generowania energii roboczej. Niektóre są zaprojektowane specjalnie do zdalnego sterowania zaworami. Czyste, suche powietrze może być dostarczane przez centralną stację sprężonego powietrza lub w przypadku instalacji sprężonego gazu z gazu procesowego. Gaz odlotowy może następnie zostać uwolniony do powietrza lub do rurociągu procesowego o niższym ciśnieniu. Są one powszechnie używane do automatyzacji i zdalnego sterowania zaworami ćwierćobrotowymi lub wieloobrotowymi, takimi jak zawory kulowe lub motylkowe.

Ten typ siłownika obrotowego składa się z jednej lub więcej komór powietrznych z tłokiem lub membraną mieszkową. W zależności od konstrukcji, ciśnienie powietrza wymusza ruch tłoka lub membrany, tworząc ruch liniowy lub obrotowy. Jeśli utworzony ruch jest liniowy, wewnętrznie przekształca ruch liniowy w ruch obrotowy. Pneumatyczne siłowniki obrotowe są trwałe, oferują dużą siłę w stosunku do swoich rozmiarów i mogą być stosowane w środowiskach niebezpiecznych.

Generalnie do napędzania zaworu obrotowego używany jest siłownik obrotowy. Istnieją jednak również konstrukcje wykorzystujące siłowniki pneumatyczne, które wytwarzają ruch liniowy, do generowania momentu obrotowego za pomocą ramion obrotowych lub łożysk. Jednak określenie pneumatycznych siłowników obrotowych do tych zastosowań może uprościć konstrukcję i wydłużyć żywotność. Pneumatyczne siłowniki obrotowe są samowystarczalne, dlatego ich części nie są narażone na zanieczyszczenia i agresywne środowiska, co oznacza, że są mniej podatne na konserwację przez cały okres ich eksploatacji.

PNEUMATYKA.EU » Napędy pneumatyczne » Siłowniki pneumatyczne obrotowe
Nie znaleziono produktów, których szukasz.