PNEUMATYKA.EU » Części i oleje do sprężarek » Oleje do sprężarki, kompresora

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Olej do sprężarki, kompresora

Oleje sprężarkowe narażone są na działanie wody, wysokiej temperatury, napowietrzania, detergentów, osadów, wilgoci ze sprężonego powietrza. Skład oleju musi być tak dobrany aby uwzględniał warunki pracy sprężarek.

Regularna obsługa serwisowa jest podstawą prawidłowej pracy sprężarki, a wykonywana w zadanych odstępach czasu, zgodnie z zaleceniami zapewnia długą i bezawaryjną pracę ku zadowoleniu użytkownika.

Przy pracy w normalnych warunkach otoczenia wymianę oleju (mineralnego) należy przeprowadzać co 2 000 motogodzin, nie rzadziej jednak niż 1 raz w roku. Po tym czasie olej, nawet wyglądający na mało zanieczyszczony, zaczyna gwałtownie tracić swoje parametry lepkościowe i smarne. Pamiętajmy aby nie przedłużać pracy sprężarki na przestarzałym oleju – części ulegają szybszemu zużyciu i przyspieszają konieczność wykonania kosztownego remontu, większają także ryzyko wystąpienia awarii. Oleje syntetyczne należy wymieniać zgodnie z zaleceniami producentów tych olejów co 6 000 – 8 000 motogodzin, nie rzadziej niż 1 raz na 3 lata.
Okres eksploatacji uzależniony jest od warunków w jakich pracuje urządzenie: rodzaju pracy, stopnia zapylenia i zanieczyszczenia powietrza, temp. otoczenia.