Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Osuszacze ziębnicze GUDEPOL HDX-E (11)

Osuszacze ziębnicze OMI (3)

Osuszacze ziębnicze,
osuszacze chłodnicze sprężonego powietrza

Dlaczego warto kupić osuszacz ziębniczy?

Osuszacze ziębnicze to grupa osuszaczy w których wilgotność powietrza wyrównuje się poprzez schładzanie powietrza w obiegu chłodzącym za pomocą wymiennika ciepła i kompresora.


Zyskujemy m.in. na kosztach utrzymania, lepszą jakość produktu końcowego oraz oszczędność energii.

Osuszacze

BEKO

Osuszacz ziębniczy BEKO

Osuszacze ziębnicze BEKO są skutecznymi urządzeniami osuszającymi sprężone powietrze zużywając przy tym minimalne ilości energii. Optymalizacja wydajnościowa jest wynikiem zastosowania efektywnego wymiennika ciepła, a dodatkowo niskie spadki ciśnienia i korzystna cena utrzymują osuszacze BEKO DRYPOINT® w czołówce na rynku.

Osuszacz ziębniczy BEKO jest w bardzo przyjazny środowisku – osuszacze kondensacyjne BEKO DRYPOINT®RA posiadają gazy ziębnicze o niewielkim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego. Gwarantuje to pełne bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego w przypadku uwolnienia gazów do atmosfery.


Osuszacze

DONALDSON

Osuszacz ziębniczy DONALDSON

Kompletny system osuszania powietrza z elektronicznie sterowanym poziomem drenem kondensatu, wskaźnikiem punktu rosy, metalową obudową i wtyczką (zasilanie).

Cechy osuszacza ziębniczego Buran CQ 0020 AB – CQ 0850 AB:

  • aluminiowy wymiennik ciepła
  • zdolność dużego przeciążenia do ciśnieniowego punktu rosy około +20°C
  • sterowany czasowo zawór elektromagnetyczny
  • wszystkie osuszacze kondensacyjne w metalowej obudowie
  • lekka, kompaktowa konstrukcja – minimalne wymagania powierzchniowe
  • zestaw opcjonalny: bezpotencjałowy styk alarmu i elektronicznie sterowany poziomem dren kondensatu

Jak działa osuszacz ziębniczy?

Osuszacz ziębniczy

Osuszacz ziębniczy schładza sprężone powietrze, dzięki temu otrzymujemy efekt skroplenia się wody, by później można było ją oddzielić od sprężonego powietrza.

Po procesie schładzania w osuszaczu powietrza i oddzieleniu wody sprężone powietrze jest znowu podgrzewane do określonej temperatury, tak by poza systemem nie dochodziło do kondensacji. Cyrkulacja ciepła między wpadającym  i wypadającym sprężonym powietrzem zmniejsza także temperaturę powietrza na wejściu i obniża wymaganą wydajność układu chłodniczego.

Schładzanie sprężonego powietrza w osuszaczach kondensacyjnych może odbywać się przy zastosowaniu zamkniętego układu z czynnikiem chłodzenia. Dokładne kontrolowanie pracy osuszacza ziębniczego przez stosowanie algorytmów sterowania pozwala wydatnie zredukować zużycie energii w nowoczesnych urządzeniach.