Sprężarki śrubowe GUDEPOL

Sprężarki śrubowe produkowane przez firmę Gudepol występują w szerokiej gamie modyfikacji oraz o zróżnicowanych parametrach. I tak tez silniki montowane w sprężarkach maja moc od 2,2 KW do 45 KW co przekłada się na wydajność rzędu od 320 l/min do 7300 l/min przy ciśnieniu roboczym od 8 do 13 bar.

Więcej informacji
Oprócz oczywistych zalet sprężarki śrubowej firmy GUDEPOL, do których należą:

  1. ciągłość pracy przy stałym ciśnieniu roboczym
  2. długotrwałość konstrukcji
  3. doskonały współczynnik wydajności do zużywanej energii

Kompresory śrubowe GUDEPOL dodatkowo posiada szereg atutów w postaci: znakomitego współczynnika ceny do możliwości oraz jakości urządzenia, zaawansowana technologia modułu śrubowego w połączeniu z elektronicznym modułem sterującym zapewniają komfortową oraz oszczędną pracę. Panel sterujący sprężarki wskazuje użytkownikowi wszelkie niezbędne informacje o pracy urządzenia. Kompresory śrubowe GUDEPOL można określić mianem urządzeń bez obsługowych na podstawie automatyzacji w pełnym zakresie ich funkcjonowania. Długoletnia gwarancja, świadczy o wysokiej niezawodności urządzenia. Przyszły właściciel sprężarki może swoje urządzenie wyposażyć w stację przygotowania powietrza (osuszacz, zestaw filtrujący), co pozwoli uzyskać powietrze o odpowiedniej jakości. Rozwiązania zastosowane w sprężarkach śrubowych firmy GUDEPOL pozwalają spełnić najsurowsze wymagania wynikające z norm jakości stosowanych w Państwach Unii Europejskiej. Świadczy o tym uzyskany w 2000r przez firmę GUDEPOL certyfikat jakości ISO.

Przeczytaj nasze artykuły: Sprężarka śrubowa – zasada działania, Budowa sprężarki śrubowej i Jak wybrać właściwy typ kompresora?

PNEUMATYKA.EU » Sprężarki Kompresory » Sprężarki śrubowe » Sprężarki śrubowe GUDEPOL

Wyświetlanie 1–30 z 86 wyników

Seria HIT-3G (21)

Seria SMART (26)

Seria VSA (5)

Seria VSB-3G (8)

Seria VSI (13)

Seria VSA, VSB, VSI (11 kW - 30 kW) (15)

Seria VDBI (12)

Sprężone FAQ

Jak dobrać kompresor śrubowy?

Wybierając kompresor musisz odpowiedzieć sobie na szereg pytań: Jaką moc i wydajność potrzebujesz? Jakie zasady gwarancji oferuje producent? Ile kosztów generuje sprężarka? Czy chcesz zainwestować w dodatkowe akcesoria? Jeśli już znasz odpowiedzi najlepiej skontaktuj się z nami, a szybko znajdziemy odpowiedni model.

Czy potrzebny jest mi osuszacz?

Wszystko jest zależne od tego, w jakim zakresie prac będziesz wykorzystywał swój kompresor. Jeśli chcesz zadbać o swój system pneumatyczny i podnieść klasę czystości sprężonego powietrza to zdecydowanie tak. Warto zapytać swojego doradcy o to, jaki system uzdatniania powietrza będzie najlepszym rozwiązaniem dla miejsca pracy Twojego kompresora.

Jaka jest różnica pomiędzy zbiornikiem ocynkowanym a malowanym?

Zbiorniki malowane montuje się za systemem uzdatniania sprężonego powietrza i magazynuje się w nich powietrze suche i czyste. Zbiorniki ocynkowane natomiast instalowane są przed systemem uzdatniania i gromadzi się w nich kondensat. Zbiornik ocynkowany przyda się też sprężarkom pracującym w trudnych warunkach (wilgotne pomieszczenia).

Czy mogę samodzielnie wykonywać serwis kompresora?

Tylko w przypadku sprężarek tłokowych oraz kompresorów śrubowych serii HIT-3G istnieje możliwość wykonywania samodzielnego serwisu. Ta sprawa powinna być wyjaśniona w regulaminie gwarancji Twojej sprężarki. Jeśli producent pozwala na ten typ serwisu na pewno będziesz musiał korzystać z oryginalnych materiałów eksploatacyjnych oraz instrukcji producenta.

Czy potrzebuję kompresor śrubowy?

Wszystko zależy od trybu pracy Twojej sprężarki. Sprężarki śrubowe stosuje się wszędzie tam, gdzie tryb pracy jest ciągły, np. warsztatach wielostanowiskowych oraz w instalacjach przemysłowych. Są one też wybierane ze względu na mniejszy od generowanego przez sprężarki tłokowe hałas. Kompresory śrubowe przewoźne zasilane silnikiem benzynowym lub elektrycznym najczęściej znajdują zastosowanie na placach budowy, gdzie zasilają sprężonym powietrzem maszyny budowlane.

Który kompresor jest lepszy - kompresor śrubowy czy kompresor łopatkowy?

Sprężarki łopatkowe jeszcze lepiej znoszą pracę ciągłą, działają ciszej i podają sprężone powietrze na wyjściu o wyższej klasie czystości powietrza. Jeżeli szukasz sprężarki łopatkowej z gwarancją nawet 10 lat, sprawdź naszą kategorię: sprężarki łopatkowe.

Czy warto zainwestować w falownik?

Taka inwestycja ma wiele zalet: ekonomiczna eksploatacja, łagodny rozruch, stałe ciśnienie w sieci, większa niezawodność, wyższa wydajność, łagodne zmiany wartości prądu, napięcia i częstotliwości. Inwestując w taki falownik jesteś w stanie oszczędzić średnio nawet 24% energii elektrycznej. Zapytaj swojego doradcę o korzyści montażu falownika w Twojej sprężarce śrubowej.

Czy oferowane przez nas kompresory śrubowe posiadają certyfikat CE?

Tak. Kompresory śrubowe posiada deklarację zgodności CE oraz spełnia standardy norm EN1127-1 oraz EN13463-1

Czy mogę sterować kompresorem śrubowym zdalnie?

Dzięki modułowi w Twoim kompresorze oraz ulepszeniu Gudepol Cloud (Internet Chmura) możesz obserwować i konfigurować pracę sprężarki całą dobę z urządzeń stacjonarnych jak i mobilnych z każdego miejsca na świecie.

Ile lat gwarancji mają kompresory?

Standardowa gwarancja firmy Gudepol trwa: dla kompresorów tłokowych 2 lata, dla kompresorów śrubowych serii HIT-3G 2 lata, a dla kompresorów śrubowych innych serii to aż 5 lat.

Gdzie dostanę materiały eksploatacyjne i części zamienne do zakupionej przeze mnie sprężarki?

Wszystkie materiały eksploatacyjne oraz części zamienne uwzględnione przez producenta możesz zakupić w naszym sklepie.

Czy kompresor śrubowy może pracować ciągle?

Tak. Kompresory śrubowe są przygotowane do długiej i ciągłej pracy.

Gdzie produkowany jest kompresor śrubowy?

Kompresory śrubowe firmy Gudepol są produkowane w Polsce, w dolnośląskiej Legnicy i są dystrybuowane na całą Europę.

Jak dbać o kompresor śrubowy?

Każda sprężarka ma w instrukcji obsługi rozpisany harmonogram przeglądów serwisowych. W takim harmonogramie są opisane czynności jakie należy wykonać przy kompresorze po przepracowaniu określonego czasu lub liczby roboczogodzin. Należy się zapoznać z wszelkimi instrukcjami kompresora i wykorzystywać jej możliwości w zgodzie ze wskazaniami producenta.