Dobierz właściwy kompresor śrubowy dla Ciebie!

Sprężarka śrubowa

to właśnie z nich, spośród wszelkiego typu kompresorów powietrza, najczęściej korzysta przemysł na świecie. To rozwiązanie na skalę przemysłu 4.0. Ich gabaryty nie zajmują zbyt wiele miejsca – kompaktowa budowa pozwala na implementację tego rozwiązania nawet na małych przestrzeniach. Sprężarki śrubowe pracujące na różnym zakresie barażowym, pozwalają na uzyskanie (w zależności od potrzeb i modelu) sprężonego powietrza o odpowiednim ciśnieniu. Sprężarki śrubowe występują w wariantach siłowych od 1,1 kW nawet do kilkuset kW.

Wybierz moc kompresora jakiej potrzebujesz:

Sprężarka śrubowa serii HIT-3G to kompleksowe rozwiązanie w postaci źródła sprężonego powietrza, skonstruowane w oparciu o najnowocześniejsze technologie światowe powiązane z najwyższą jakością materiałów. Kompresor HIT-3G wyposażony jest w panel mikroprocesorowy układu sterowania co jest nowością w kompresorach tej klasy. Rozwiązanie to pozwala na łatwą i czytelną pracę urządzenia. Układ automatycznie wyłapuje nieprawidłowości pracy i informuje, wyświetlając rodzaj usterki, a w przypadku zagrożenia uszkodzenia sprężarki, wyłączy ją.

Sprężarki śrubowe serii Smart są nową linią kompresorów przeznaczonych do zastosowań w warsztatach oraz małych firmach. Kompresor serii SMART jest urządzeniem kompaktowym o estetycznym kształcie obudowy wraz ze zbiornikiem zajmującym do 1,7 m3 przestrzeni. Jego optymalna wydajność przy zastosowaniu silnika 5,5 kW lub 15 kW wynosi od 650 l/min do aż 1800 l/min przy ciśnieniu od 8 do 13 bar. Charakteryzuje się dużą niezawodnością i wysokim poziomem technicznym. Niskie koszty serwisowania urządzenia, pełna integracja urządzeń typu osuszacz ziębniczy oraz filtrów sprężonego powietrza, ciągłość pracy przy optymalnym poziomie hałasu na poziomie do 68 decybeli, zastosowanie układu mikroprocesorowego sterowania sprężarką oraz łatwość obsługi stanowi iż seria sprężarek SMART ma doskonały stosunek ceny urządzenia do jego możliwości oraz jakości.

Seria kompresorów VDB powstała na bazie najnowszych standardów, panujących na rynku sprężarek przemysłowych. Została stworzona z myślą o zakładach produkcyjnych oraz średnich i dużych przedsiębiorstwach. Konstrukcja napędu bezpośredniego to pewność, że kompresor serii VDB zawsze osiąga najwyższy stopień wydajności i energooszczędności. Wyposażenie sprężarki w falownik ( tylko seria VDBI) o szerokim zakresie pracy, nadaje pełną adaptacyjność do warunków przemysłowej sieci pneumatycznej. Wolnoobrotowość i zmiennoobrotowość sprężarek z napędem bezpośrednim wpływa na większą żywotność poszczególnych elementów sprężarki, mniejsze straty powietrza oraz niskie koszty serwisowania. Dodatkowo kompresor możemy doposażyć w wymiennik ciepła, który przekłada się bezpośrednio na oszczędności w postaci darmowego ogrzewania lub ciepłej bieżącej wody.

Seria kompresorów o mocy od 55 do 110 kW powstała na bazie najnowszych standardów, panujących na rynku sprężarek przemysłowych. Została stworzona z myślą o zakładach produkcyjnych oraz średnich i dużych przedsiębiorstwach. Konstrukcja napędu bezpośredniego to pewność, że kompresor serii od 55 do 110 kW zawsze osiąga najwyższy stopień wydajności i energooszczędności. Wyposażenie sprężarki w falownik o szerokim zakresie pracy, nadaje pełną adaptacyjność do warunków przemysłowej sieci pneumatycznej. Wolnoobrotowość i zmiennoobrotowość sprężarek z napędem bezpośrednim wpływa na większą żywotność poszczególnych elementów sprężarki, mniejsze straty powietrza oraz niskie koszty serwisowania. Dodatkowo kompresor możemy doposażyć w wymiennik ciepła, który przekłada się bezpośrednio na oszczędności w postaci darmowego ogrzewania lub ciepłej bieżącej wody.

Seria kompresorów o mocy od 250 do 450 kW powstała na bazie najnowszych standardów, panujących na rynku sprężarek przemysłowych. Została stworzona z myślą o zakładach produkcyjnych oraz średnich i dużych przedsiębiorstwach. Konstrukcja napędu bezpośredniego to pewność, że kompresor serii od 250 do 450 kW zawsze osiąga najwyższy stopień wydajności i energooszczędności. Wyposażenie sprężarki w falownik o szerokim zakresie pracy, nadaje pełną adaptacyjność do warunków przemysłowej sieci pneumatycznej. Wolnoobrotowość i zmiennoobrotowość sprężarek z napędem bezpośrednim wpływa na większą żywotność poszczególnych elementów sprężarki, mniejsze straty powietrza oraz niskie koszty serwisowania. Dodatkowo kompresor możemy doposażyć w wymiennik ciepła, który przekłada się bezpośrednio na oszczędności w postaci darmowego ogrzewania lub ciepłej bieżącej wody.

Sprężarka śrubowa to:

 • wysoka wydajność,
 • możliwość pracy ciągłej nawet przez 24 godziny na dobę
 • niska częstotliwość wykonywania przeglądów serwisowych (raz w roku lub co 2000 roboczogodzin)
 • wydłużona żywotność elementów (nawet do kilkudziesięciu tysięcy roboczogodzin),
 • niskie stężenie hałasu i drgań,
 • możliwość utrzymania odpowiedniego ciśnienia roboczego,
 • możliwość modernizacji systemów sprężarek poprzez podłączenie kilku urządzeń sterowanych naprzemiennie.

od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00 lub użyj poniższego formularza kontaktowego

Zadzwoń do nas: +48 58 562 40 14

Chcesz poznać więcej szczegółów? Skontaktuj się z nami!

Napisz, w czym możemy Ci pomóc!

  Odwiedź nas w siedzibie naszej firmy

  ul. Hugo Kołłątaja 11
  83-200 Starogard Gdański
  woj. pomorskie

  • +48 58 562 40 14
   (dział handlowy)
  • +48 535 585 618
   (sprężarki śrubowe)

  biuro@pressmann.pl
  biuro@pneumatyka.eu

  Masz pytania odnośnie tego jak możemy pomóc Twojej firmie w kwestii doboru sprężarki śrubowej? Wyślij do nas e-mail i bądźmy w stałym kontakcie!