Jak kupić kompresor online?

Zakup kompresora w sklepie internetowym jest takim samym procesem jak zakup kompresora w stacjonarnym sklepie. Wyjątkiem jest kontakt ze sprzedawcą. W sklepie stacjonarnym mamy szansę spotkać pasjonata sprężarek, który na nasze jedno pytanie zaleje nas całą swoją wiedzą o pneumatyce. Dzięki temu będziemy mieli szansę dowiedzieć się o zasadach eksploatacji kompresora, warunkach gwarancji, poradach praktycznych w sprawie doboru oprzętu itp.

W sklepie internetowym musimy być pewni, czego szukamy. Oczywiście zawsze można zadać pytanie mailem, ale trudno spodziewać się wyczerpującej wiedzy na pytanie i dodatkowo wszystkich informacji, z braku których nie zdajemy sobie sprawy.

Ważnym uzupełnieniem oferty sklepu internetowego jest baza wiedzy. Blog z dużą ilością merytorycznych artykułów pomoże w wyborze kompresora, zawęzi zakres pytań do zadania i pomoże wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie.

Jak zatem kupić sprężarkę online by być potem zadowolonym przez cały czas jej eksploatacji?

 1. Musisz być pewien, czego szukasz. Podczas wyboru kompresora ważnych jest kilka aspektów:
 • Dane techniczne kompresora – kompresor charakteryzuje się określoną wydajnością przy określonym ciśnieniu. Takie dane są podstawowe dla tego typu urządzeń i na ich podstawie dobierasz wielkość sprężarki.
 • Zastosowanie kompresora. Istnieje wiele różnic konstrukcyjnych w sprężarkach o tych samych danych technicznych takich jak rodzaj sprężarki (tłokowa, łopatkowa, śrubowa), rodzaj smarowania (smarowane olejowo lub bezolejowe), głośność (w wersji niezabudowanej lub obudowie dźwiękochłonnej), dostosowanie do ciągłości pracy/obciążenia (sprężarki, które mogą pracować w sposób ciągły lub muszą pracować z przerwami). Przykład doboru kompresora do malowania natryskowego https://pneumatyka.eu/blog/2021/08/27/jaki-kompresor-do-malowania-natryskowego-wybrac/ albo do warsztatu https://pneumatyka.eu/blog/2020/09/25/kompresor-do-warsztatu/
 • Wymagana klasa czystości sprężonego powierza i sposób jej uzyskania. Jakość powietrza określa jego zastosowanie. Inne parametry wymagane są do pompowania opon, inne do zasilania układów sterowania, a inne przy produkcji żywności. Określoną jakość sprężonego powietrza możesz uzyskać na kilka różnych sposobów różniących się zastosowanymi urządzeniami, kosztem zakupu i kosztem eksploatacji. Jeżeli kompresorowi musi towarzyszyć system uzdatniania sprężonego powietrza, to kontakt ze sprzedawcą może być konieczny. Artykuł o przygotowaniu sprężonego powietrza – https://pneumatyka.eu/blog/2020/06/29/przygotowanie-sprezonego-powietrza-czyli-jakie-elementy-znajduja-sie-bezposrednio-za-sprezarka-i-dlaczego-sa-tak-wazne/
 • Budżet przeznaczony na zakup. W dobie przenoszenia handlu do internetu można zaobserwować zróżnicowanie cen na ten sam produkt. Dodatkowo oferta internetowa wzbogaciła się o część markowych kompresorów, które wcześniej nie były dostępne online. Obecnie w ramach określonego budżetu można znaleźć doskonałe sprężarki gdzie parametr cena/jakość jest na akceptowalnym poziomie. Jedynie należy mieć świadomość, że cena nie powinna być jedynym kryterium, jeżeli chcesz być z zakupu zadowolony.

Jak wybrać sklep internetowy?

Po pierwsze bezpieczeństwo. W sklepie stacjonarnym widzimy budynek / pomieszczenie, sprzedawców i eksponowane sprężarki. Płacisz za towar i go odbierasz, więc ryzyko jest ograniczone do minimum.  W sklepie internetowym to, co widzisz, jest wirtualne, więc czasami ryzykujesz pieniędzmi bez pewności otrzymania kompresora.

 • Korzystaj ze sklepu, który jest znany w swojej branży. Najlepiej należącego do firmy posiadającej również stacjonarny sklep, a biznes prowadzony jest już od jakiegoś czasu.
 • Sprawdź uzyskane komentarze w sklepie oraz wyszukiwarkach takich jak np. Google, albo w social mediach. Musisz mieć jednak świadomość, że opinie w sieci mogą też być zafałszowane. Mogą być też stworzone na zlecenie sklepu, dlatego weryfikacja sklepu powinna być gruntowna.
 • Porównaj ceny wybranej sprężarki w ramach swojego budżetu. Każde odstępstwo od średniego zakresu cen musisz przeanalizować. Przeniesienie sprzedaży do internetu ogranicza koszt prowadzenia działalności handlowej, ale nie może to być różnica dochodząca do kilkudziesięciu procent.
 • Sklep musi posiadać połączenie szyfrowane, certyfikat SSL oraz klauzulę o ochronie danych osobowych. Od procedur przetwarzania danych zależy bezpieczeństwo Twoich danych w przyszłości.
 • Zweryfikuj, jak przebiega dostawa. Porównaj czasy dostawy i gwarancje jej dotrzymania. Sprawdź koszty dostawy i rodzaj transportu, aby nie okazało się, że wybrałeś najlepszą ofertę, ale kompresor musisz odebrać osobiście z magazynu położonego 300 km od Ciebie.
 • Warunki gwarancji i przeglądów kompresora. Musisz porównać czy warunki gwarancji na wybraną sprężarkę są takie same w różnych sklepach internetowych. Czy gwarancja dopuszcza samodzielne wykonywanie przeglądów okresowych, czy do serwisu musisz zamawiać mechaników polecanych przez sklep i jakie jest tego koszt.
 • Bezpieczeństwo płatności. Podczas zakupów online dostępnych jest wiele form bezpiecznej płatności. Począwszy od płatności przy dostawie, poprzez płatność kartą, BLIKiem, PayPal, PayU, Przelewy24. Jeżeli sklep internetowy oferuje tylko płatność przelewem przed dostawą, to taka forma płatności powinna być ostrzeżeniem dla Ciebie.

Wybrany kompresor. Wybrany sklep. Co dalej?

Następnym krokiem jest złożenie zamówienia, wybranie metody płatności, uzyskanie potwierdzeń i czekanie na dostawę. Poprawność wyboru we wcześniejszych etapach zaowocuje dostawą kompresora i rozpoczniesz jej eksploatację.

Kupiłeś kompresor przez internet, a właściwie zgodnie z przepisami to poza lokalem sprzedającego, czyli przez internet, telefonicznie lub korespondencyjnie. Niezależnie od tego czy jest to zakup konsumencki, czy na firmę, to  w ciągu 14 dni masz jeszcze prawo do odstąpienia od umowy i jego zwrotu. Nie używaj kompresora, ale możesz go odpakować i sprawdzić jego przydatność na takiej samej zasadzie, jakbyś sprawdzał go w sklepie stacjonarnym.

Na koniec warto jeszcze umieścić swoją opinię o przebiegu zakupu w konkretnym sklepie internetowym, by pomóc w przyszłości innym potencjalnym kupującym.

Pneumatyka.eu Sp. z o.o. jest właścicielem sklepu internetowego pneumatyka.eu. oraz sklepu stacjonarnego. Oferujemy doradztwo i sprzedaż w zakresie doboru, serwisu i napraw kompresorów. Projektujemy i budujemy instalacje sprężonego powietrza.

W naszym sklepie internetowym oferujemy szeroki wybór kompresorów, rozsądne ceny, szybki czas dostawy i bezpieczną procedurę zamawiania i płacenia oraz ewentualnych zwrotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *