Producenci

Sprężarki śrubowe

KOMPRESORY ŚRUBOWE

Dlaczego warto kupić kompresor śrubowy?

Sprężarki śrubowe

Firma PressMann od ponad 10 lat dostarcza profesjonalne kompresory śrubowe. Oferujemy sprężarki śrubowe takich marek jak Fini, ATMOS, Atlas Copco, Kaeser, Airpress, Gudepol czy Walter. Oferujemy bardzo szeroki asortyment kompresorów na zbiorniku poziomym i pionowym. W zależności od Państwa potrzeb i wymagań służymy bardzo fachowym doradztwem technicznym przy doborze, tak aby zapewnić optymalne wykorzystanie kompresorów śrubowych.


  • Minimum 2 lata pełnej gwarancji na sprężarki
  • Kompaktowe stopnie śrubowe: Brak awaryjnych przewodów i elementów połączeniowych
  • Dźwiękochłonna obudowa i mocowanie na łącznikach gumowo-metalowych. Niski poziom hałasu oraz drgań daje możliwość ustawienia kompresora śrubowego
  • Łatwy demontaż elementów obudowy. Bardzo dobry do poszczególnych części i prosta konserwacja obniżają koszty obsługi sprężarki śrubowej
  • Zastosowanie części markowych producentów. Wysoka jakość i niezawodność to główne atuty sprężarek śrubowych
  • Automatyczny napinacz pasa klinowego. Długa żywotność pasa klinowego to dłuższa niezawodność kompresora śrubowego

Sprężarki śrubowe

Kompresor śrubowy

Sprężarka śrubowa to urządzenie mające bardzo szeroki zakres zastosowań od małych warsztatów po potężne zakłady przemysłowe. Oferujemy duży wybór kompresorów: sprężarki śrubowe od 2,2kW do 500kW, w bardzo wielu wariantach konstrukcyjnych. Zależnie od Państwa potrzeb i wymagań służymy precyzyjnym fachowym doradztwem przy doborze urządzenia o właściwych parametrach. Zaufało nam wielu renomowanych partnerów biznesowych. Linie produkcyjne ww. firm działają dzięki zaprojektowanym, wykonanym oraz serwisowanym przez PressMann instalacjom pneumatycznym wyposażonym w zaawansowane technologicznie sprężarki śrubowe.


Konstrukcje sprężarek śrubowych dążą do osiągnięcia jak najbardziej kompaktowych rozmiarów oraz bardzo łagodnego, pozbawionego wibracji rozruchu. Dlatego też nie wymagają dodatkowych amortyzatorów sprężynowych. Wiele urządzeń sprężarkowych posiada mimo wszystko specjalne tłumiki wibracji, które pochłaniają wibracje wysokiej częstotliwości. Zagadnienie to jest szczególnie istotne w przypadku sprężarek śrubowych pracujących w przedziałach wysokich prędkości obrotowych.

Jak działa sprężarka śrubowa?

Jak działa sprężarka śrubowa

Sprężarka śrubowa olejowa

W śrubowych sprężarkach olejowych olej wtryskiwany jest do komory sprężania, zapewniając jednocześnie uszczelnienie przestrzeni pomiędzy obracającymi się śrubami. Olej jest separowany ze strumienia sprężonego powietrza, a następnie schładzany, filtrowany i kierowany z powrotem do komory sprężającej. Sprężone powietrze na wylocie zawiera cząstki oleju i wody, które wpływają ujemnie na jakość i wydatek powietrza. Dlatego też są one usuwane w drodze separacji cyklonowej oraz filtracji we wkładach filtracyjnych filtrów sprężonego powietrza. Standardowa sprężarka olejowa umożliwia osiągnięcie ciśnienia roboczego 13 bar.

Sprężarka śrubowa bezolejowa

W śrubowych sprężarkach bezolejowych proces sprężania powietrza odbywa się poprzez zmniejszenie przestrzeni pomiędzy dwoma wirnikami bez uszczelnienia przestrzeni między nimi. Maksymalne ciśnienie wylotowe w jednostopniowych sprężarkach bezolejowych jest niższe niż w jednostopniowych sprężarkach olejowych. Dlatego też sprężarki bezolejowe zostały wyposażone w system kilku śrubowych elementów sprężających. Umożliwia to osiągnięcie ciśnienia 10 bar, a w przypadku sprężarek bezolejowych z wtryskiem wody 13 bar. Sprężarki bezolejowe znajdują zastosowanie w aplikacjach, gdzie nieakceptowana jest jakakolwiek zawartość cząstek oleju w sprężonym powietrzu, czyli w gałęziach przemysłu: medycyna i produkcja farmaceutyków, produkcja półprzewodników, przemysł papierniczy.


W celu dobrania sprężarki tłokowej i sporządzenia najlepszej oferty prosimy o kontakt z naszym biurem.