Sprężarka Kompresor śrubowy SMART-3G 5,5/13-500/15-VT
Kompresor śrubowy SMART-3G 5,5/13-500/15-VT
- Wydajność: 650 l/min
- Wydajność: 39 m3/h
- Zbiornik: 500 l
- Moc silnika: 5,5 kW
- Ciśnienie maksymalne: 13 bar
- Zasilanie: 400 V
- Wymiary: 200 x 79 x 162 cm
- Waga: 315 kg
+DODATKOWO
w zestawie ze zintegrowanym osuszaczem ziębniczym z filtrami.
Sprężarka śrubowa Gudepol SMART-3G 5,5/13-500/15-VT o mocy 5,5 kW i wydajności 650 l/min to profesjonalne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie zasilane jest kilka kluczy pneumatycznych, pistoletów do przedmuchu linii produkcyjnej czy też pistoletów lakierniczych. Sprężarka pracuje w trybie ciągłym (np. wulkanizacja czy warsztat lakierniczy lub mały zakład produkcyjny). Kompresor śrubowy Gudepol będzie świetną alternatywą dla głośnej sprężarki tłokowej co zdecydowanie poprawi komfort pracy ze sprężonym powietrzem. Prosta konstrukcja oparta na polskim projekcie firmy, która dostarcza sprężarki śrubowe dla firm nie tylko na terenie kraju ale również na rynki zagraniczne.
Sprężarka śrubowa Gudepol SMART-3G 5,5/13-500/15-VT osadzona jest na zbiorniku malowanym proszkowo o pojemności 500 litrów. Ciśnienie maksymalne wytwarzane przez ten kompresor śrubowy to 13 bar. Kompresor wyposażony jest w panel sterujący Logik L9 co pozwala na pełną kontrolę parametrów pracy urządzenia.
Dlaczego kompresory serii SMART 3G są tak wyjątkowe?
- przemyślany pod kątem parametrów pracy dla warsztatów oraz małych firm (kompaktowa budowa),
- wysoka niezawodność – połączenie wysokiej jakości materiałów wraz z przemyślaną konstrukcją, daje produkt z gwarancją na spełnienie oczekiwań (5 lata gwarancji),
- kompresor pod Twoją kontrolą – dzięki zastosowaniu panelu mikroprocesorowego, który daje pełen obraz funkcjonowania sprężarki,
- uproszczona obsługa – sprężarka została zaprojektowana w sposób przyjazny dla użytkownika (łatwość wymiany materiałów eksploatacyjnych, to brak przestoju oraz oszczędność czasu i pieniędzy dla Twojej firmy),
- kompresor gotowy do startu – sprężarka jest przewidziana do samodzielnego rozruchu, co oznacza iż jest gotowa do pracy według własnego uznania bez dodatkowych kosztów serwisowych,
- pełna integralność systemów uzdatniania powietrza – kompresor występujący w opcji z osuszaczem z zintegrowanym filtrami, wykaże się w ciężkich warunkach oraz dostarczy czyste sprężone powietrze do odbiorników,
- znaczna redukcja kosztów energii elektrycznej,
- potwierdzona niezawodność urządzenia poprzez skrupulatną kontrole jakości podczas procesu produkcji,
- kompaktowa budowa kompresora dająca duże możliwości adaptacyjne,
- możliwość wykorzystania efektywności cieplnej kompresora.
Panel kontrolny L9
Kompresor SMART wyposażony jest w panel mikroprocesorowy układu sterowania Informuje użytkownika o trybie pracy kompresora. Czytelny oraz szczegółowy wyświetlacz przekazuje informację o:
Czytelny oraz szczegółowy wyświetlacz przekazuje informację o:
- zaistniałej usterce urządzenia poprzez szczegółowy kod alarmu
- temperaturze roboczej modułu śrubowego
- ilość przepracowanych godzin łącznie i pod obciążeniem
- czasie pozostałym do przeglądu serwisowego
Panel posiada funkcję pamięci usterek.
Ciśnienie pod twoją kontrolą – Zainstalowanie przetwornika ciśnienia umożliwia zmianę ciśnienia minimalnego oraz maksymalnego po przez panel kontrolny. Ciśnienie robocze wyświetlane jest wyświetaczu w skali dziesiętnej bara.
Automatyka
Nowoczesna oparta na najwyższej jakości komponentach automatyka, zabezpiecza sprężarkę przed:
- spadkiem napięcia w sieci elektrycznej
- zanikiem fazy zasilającej
- niewłaściwym kierunkiem obrotów silnika
- przeciążeniem silnika
- zbyt wysoką temperaturą oleju
- zbyt niską temperaturą oleju
- rozruchem nieodciążonego modułu śrubowego
Moduł śrubowy
Wykonany z najlepszych komponentów układ pompujący kompresora serii SMART ma jeden z najlepszych na rynku, wskaźników wydajności efektywnej w proporcji do mocy silnika. Niezawodny układ przeniesienia napędu za pomocą przekładni pasowej, dający pewność stabilnej pracy kompresora. Dopracowany system filtracji olejow-powietrznej, pozwala uzyskać niską zawartość oleju w sprężonym powietrzu na wyjściu ze sprężaki (<4ppm) Przez cały okres miedzy przeglądami, sprężarka utrzymuje wydajność na najwyższym poziomie.
Dźwiękochłonna obudowa
Obudowa kompresora śrubowego SMART posiada kompaktową obudowę, która została wykonaną z wysoką precyzją. Płyty dźwiękoizolacyjne zainstalowane wewnątrz obudowy wraz z układem konstrukcyjnym sprężarki, umożliwiły osiągniecie bariery hałasu 70 [dBA] co jest jednym z najlepszych wyników w tej klasie kompresorów.
Stacja przygotowania powietrza wersja VT
Kompresor serii SMART wyposażony JEST w stacje przygotowania powietrza składającą się z następujących elementów: osuszacz ziębniczy, filtr dokładny, filtr końcowy oraz automatyczny wyrzutnik kondensatu. Według normy ISO 8573-1 system uzdatniania spełnia klasę 1.4.1.
Dostępne opcjonalne modyfikacje na etapie produkcji
Możesz dowolnie zmodyfikować kompresor dodając do niego opcjonalne wyposażenie jak np. falownik. Wszystkie dostępne modyfikacje, ulepszenia kompresora SMART-3G, opisane są poniżej.
UWAGA! Modyfikacje/ulepszenia są dodatkowo płatne, informacje na temat ceny uzyskasz u naszego doradcy technicznego pod numerem telefonu 58 56 240 14!
Ulepszenie L26S do kompresorów SMART – HIT
Pozycja zawiera, wymianę na etapie produkcji standardowego panela kontrolnego L9 w sprężarce HIT lub SMART na model L26S. Ulepszenia zawiera wszystkie cechy rozwiązania standardowego plus poniższe atuty.
Dodatkowe atuty:
- panel kontrolny L26S posiada alfanumeryczny wyświetlacz LCD
- komunikaty dotyczące pracy kompresora są przekazywane w 8 językach (polski, angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, turecki, portugalski)
- zintegrowany zegar pozwala ustawić 3 harmonogramy pracy dla jednego dnia w tygodniu.
- port RS485 pozwala na podłączenie kompresora do komputera w celu monitorowania pracy urządzenia.
- możliwość podłączenia modułu GSM – otrzymywanie komunikatów w postaci sms o pracy kompresora.
- automatyczny rozruch kompresora po zaniku napięcia w sieci elektrycznej.
- możliwość podłączenia kompresora z L26S w kaskadę.
Ulepszenie zbiornik OCYNKOWANY do kompresorów SMART – HIT
Pozycja zawiera, wymianę na etapie produkcji zbiornika ciśnieniowego standardowego malowanego proszkowo na zbiornik ocynkowany (wew/zew) – Norma zabezpieczenia antykorozyjnego PN-EN ISO-1461. Na zbiornik ciśnieniowy ocynkowany przewidziane jest 10 Lat gwarancji.
Falownik NX
Czym jest przemiennik częstotliwości i do czego służy?
Najogólniej można powiedzieć, że przemiennik częstotliwości jest urządzeniem elektronicznym, którego zadaniem jest przekształcanie energii prądu przemiennego o stałej amplitudzie napięcia i stałej częstotliwości na energię o regulowanej do potrzeb zmiennej częstotliwości i zmiennej amplitudzie napięcia. Przemiennik częstotliwości jest urządzeniem służącym do płynnej regulacji prędkości obrotowej silników elektr ycznych z zachowaniem jak najlepszych ich parametrów ruchowych.
Zastosowanie przemiennika częstotliwości w naszych sprężarkach śrubowych pozwoliło na uzyskanie bardzo dobrych właściwości regulacyjnych silników indukcyjnych, zapewniając przy właściwym sterowaniu uzyskiwanie pełnego momentu silnika przy niskich prędkościach obrotowych z utrzymaniem stałego ciśnienia w sieci sprężonego powietrza przy zmiennym jego wypływie.
Każda sprężarka śrubowa z przetwornicą częstotliwości ma możliwość regulacji obrotów w zakresie od 50% do 100%, a co z tym się wiąże również w tym zakresie wydajności. Układ bezstopniowego regulowania obrotami sprężarki to najbardziej ekonomiczny sposób regulacji. Podstawowe zalety to niższe w porównaniu ze sprężarkami sterowanymi tradycyjnie zużycie energii elektrycznej i utrzymywanie stałego zadanego ciśnienia w sieci sprężonego powietrza.
Separator woda-olej PCT
W czasie procesu sprężania powietrza przy pomocy sprężarek smarowanych olejem powstaje kondensat olejowo-wodny, który zawiera od 500 do 5000 mg oleju na litr kondensatu. Według obwiązujących przepisów zawartość oleju w kondensacie odprowadzanym do ścieków nie może przekraczać 15mg/litr. (Dziennik Ustaw nr 116 z dn. 10.12.91, poz. 503). UWAGA! Każde przedsiębiorstwo, które doprowadza do zanieczyszczenia środowiska naturalnego np. przez odprowadzenie do ścieków nie uzdatnianego kondensatu, musi się liczyć z finansowymi karami.
Separator kondensatu PCT
Separator PCT w zakresie separatorów woda/olej oddziela olej od kondensatu, generowane przez systemy sprężonego powietrza. PCT zapewnia wydajne oddzielnie oleju od kondensatu poprzez kierowanie skroplin przez różne etapy rozdzielania.
Zasady funkcjonowania PCT
W przypadku gdy kondensat wpływa do PCT, olej odfiltrowuje się za pomocą różnych elementów filtracyjnych. Separator kondensatu PCT wykorzystuje materiały adsorpcyjne, aby usunąć nadmiar oleju. Trwałość pierwszego stopnia filtracji PCT jest określona przez ilość usuniętego oleju, nie od ilości kondensatu. Element węglowy separatora jest wykorzystany tylko w celu końcowego oczyszczenia i zapewnia osiągnięcie docelowych wartości <10 ppm. Profesjonalna konstrukcja PCT jest niezwykle kompaktowa, lekka a zarazem maksymalizuje czynniki ergonomiczne podczas przeprowadzania rutynowej konserwacji.
Dane techniczne:
Wydajność [l/min] | 650 |
Wydajność [m3/h] | 39 |
Pojemność zbiornika [litry] | 500 |
Ciśnienie max [bar] | 13 |
Moc silnika [kW] | 5,5 |
Napięc. zasil. [V] | 400 |
Hałas [dB] | 70 |
Przyłącze [cale] | 3/4″ |
Stacja przygotowania powietrza | Osuszacz ziębniczy, filtry |
szer. x dł. x wys. [cm] | 200x79x169 |
Waga [kg] | 315 |