Kompresory śrubowe Atmos

Kompresory śrubowe Atmos Chrást są od lat obecne na polskim rynku. Czeski producent wypracował sobie silną pozycję konkurując nie tylko ceną ale i jakością swoich wyrobów. Celem niniejszego artykułu jest przybliżenie ogólnej charakterystyki wyrobów tego producenta czytelnikom.

 

Historia firmy

Firma Atmos Chrást to czeski producent kompresorów śrubowych który projektuje i składa wysokiej jakości urządzenia dla różnych gałęzi przemysłu takich jak budownictwo czy energetyka. Historia firmy Atmos Chrást sięga aż do roku 1889, kiedy to trójka inżynierów: Suchy, Jouza i Cap postanowiło skupić się na produkcji maszyn przemysłowych i hutniczych.

Po II wojnie światowej fabryka została przejęta przez przez państwo i wcielona do czechosłowackiego koncernu Skoda Pilzno. Pod koniec lat 80 XX-tego wieku Atmos Chrást zaczął projektować i budować bloki śrubowe – element niezbędny w kompresorach śrubowych. W swojej ofercie oprócz kompresorów tłokowych i śrubowych elektrycznych posiada również stacjonarne i przewoźne kompresory spalinowe oraz przemysłowe generatory prądu. Firma Atmos Chrást zajmuje się również projektowaniem i produkcją kompresorów na specjalne życzenie klienta z zastosowaniem własnych patentów m.in.: zaworu wlotowego z automatyczną płynną regulacją przepływu powietrza, napędu bezpośredniego gwarantującego przełożenie napędu na poziomie 99,9 %. oraz osuszacza FUSION regenerowanego ciepłem odpadowym z kompresora.

Kompresory śrubowe Atmos Chrast

Firma Atmos Chrást produkuje kompresory śrubowe w kilku liniach produktowych. Możemy je podzielić na dwie podstawowe grupy: kompresory śrubowe spalinowe i kompresory śrubowe elektryczne.

Kompresory śrubowe elektryczne występują w kilku seriach podzielonych według mocy silnika. Są to między innymi:

  •   4 do 20 kW Atmos Albert
  •   22 do 37 kW Atmos SEC
  •  30 do 110 kW Atmos Smartronic

Prawdziwą wisienką na torcie są jednak kompresory śrubowe spalinowe Atmos. Do wyboru mamy 3 typy:

  • PDK – kompresor śrubowy przewoźny z silnikiem Kubota
  • PDP – kompresor śrubowy przewoźny z silnikiem Perkins
  • PB – kompaktowy kompresor śrubowy spalinowy z silnikiem spalinowym B&S

 

PDK – kompresor śrubowy przewoźny z silnikiem Kubota

PDK to lekkie sprężarki przewoźne, które są napędzane niezawodnymi silnikami Diesela produkcji japońskiej Kubota. Urządzenia wyposażono w innowacyjny panel sterowania Comap Intel Nano. Sprężarki serii ATMOS PDK posiadają nowoczesny układ łagodnego rozruchu, który zapewnia ochronę silnika i wydłuża żywotność. Sprężarka po uruchomieniu pracuje na biegu jałowym do czasu osiągnięcia prawidłowego ciśnienia i temperatury oleju.

PDP

Konstrukcja maszyn budowana jest na bazie pięćdziesięcioletniego doświadczenia w produkcji sprężarek spalinowych, dzięki czemu są niezawodne i solidne. Sprężarki z serii PDP są zdolne do pracy w bardzo trudnych warunkach, w zapylonym otoczeniu i w różnych temperaturach powietrza. Sprężarki te wyposażone są w układ łagodnego rozruchu, który chroni silnik i wydłuża jego żywotność. Kompresor po uruchomieniu pracuje na biegu jałowym do czasu osiągnięcia prawidłowego ciśnienia i temperatury oleju.

PB – kompaktowy kompresor śrubowy z silnikiem spalinowym B&S

Spalinowa sprężarka śrubowa Atmos PB to najmniejsza dostępna sprężarka przenośna o masie całkowitej zaledwie 135 kg. Została wyposażona w koła, dzięki czemu może być łatwo transportowana nawet przez jedną osobę! Blok napędzany jest 18 konnym silnikiem spalinowym, który dysponuje mocą 12,5 kW. Producentem tego silnika jest znana na  całym świecie firma Briggs & Stratton (B&S). Dzięki niewielkiej masie i kompaktowym rozmiarom sprężarki, idealnie nadaje się ona do przewożenia samochodem. Widziałem kiedyś nawet jak klient przewoził ją Golfem;) Kompresor może bez problemu napędzić młot pneumatycznywdmuchiwarki światłowodów czy kabli, krety oraz urządzenia do czyszczenia suchym lodem.

 

Największą zaletą kompresorów tego czeskiego producenta są najwyższej jakości bloki śrubowe, które pracują na wolnych obrotach a przed umieszczeniem w urządzeniu są poddawane szczegółowym testom. Dzięki wolnym obrotom występuje w modułach niski poziom wibracji i hałasu a to przekłada się na nieprzeciętną trwałością. Poza tym, do produkcji czeskich maszyn poza elementami produkowanymi w fabryce stosowane są podzespoły tylko światowych renomowanych producentów – tj. silniki – Siemens, elektryka – ABB, falowniki – Danfoss, filtracja – MANN, sterowniki LOGIC. Kompresory spalinowe Atmos produkowane są z zastosowaniem  silników spalinowych czterech producentów : Perkins, Kubota, Caterpillar oraz Briggs & Stratton. W naszym innym artykule dowiesz się więcej o kompresorach spalinowych Atmos Chrást.

Podsumowanie

Podsumowując, firma Atmos Chrást to solidny, europejski producent kompresorówKompresory śrubowe elektryczne Atmos Chrást to profesjonalny sprzęt , na którym można polegać. Dzięki rozbudowanej sieci dystrybutorów na terenie Polski nie ma żadnych problemów z autoryzowanymi serwisami i dostępnością części.

Tym co szczególnie zwraca uwagę i wyróżnia firmę Atmos Chrást pośród innych producentów są jednak produkowane przez nich kompresory śrubowe spalinowe. Są lekkie, niezawodne i maja bardzo korzystne ceny w porównaniu do konkurencji.

 


Kompresory śrubowePneumatyka.eu – uniwersalny dostawca pneumatyki. Na naszych stronach znajdziesz najważniejsze towary i usługi z dziedziny pneumatyki ponieważ wiemy czego potrzeba prawdziwym fachowcom.  Zajmujemy się wszystkimi aspektami systemów sprężonego powietrza od kompresorów, poprzez instalacje sprężonego powietrza, przygotowanie sprężonego powietrza aż do napędów pneumatycznych, narzędzi i utrzymania ruchu pod kątem pneumatyki. Dlatego też jeżeli potrzebujesz porady – zadzwoń! 533-566-662

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *