Kompresor Gudepol Smart – ciekawa oferta na rynku sprężarek

Na dobry kompresor składa się kilka czynników. Są to po pierwsze jakość wykonania samego kompresora potem koszty jego użytkowania a na końcu sama cena. Co sprawia, że kompresor śrubowy Gudepol Smart to kompresor godny uwagi na polskim rynku? Otóż wszystkie wymienione wyżej czynniki są optymalne dla użytkownika. Szczegóły poniżej, ale najpierw o firmie. 

Gudepol – polskie kompresory z Legnicy

Gudepol to polska firma działająca od 1990 roku, czyli już od 30 lat. To sporo czasu na gromadzenie wiedzy i doświadczenia. Obecnie głównym obszarem działalności firmy jest produkcja kompresorów śrubowych. Są one dostępne w zakresie od 2,2kW aż do 45 kW. Są to więc przede wszystkim maszyny dla małych i średnich firm. W tym artykule skupimy się na serii kompresorów Gudepol Smart dostępnych w zakresie 5,5kW – 15kW. Są to kompaktowe kompresory śrubowe dostępne zarówno jako oddzielna maszyna jak i w wersji zintegrowanej ze zbiornikiem i osuszaczem ziębniczym. 

Gudepol, podobnie jak większość tego typu firm na świecie, nie produkuje całych kompresorów od początku do końca tylko składa je z większych komponentów. W przypadku kompresorów Gudepol Smart komponenty są bardzo dobre i zwyczajnie nie da się tego zrobić taniej w Polsce. 

Jakość wykonania kompresora

Jakość wykonania kompresorów Gudepol Smart jest wysoka. Co ważniejsze – jest wysoka jak na cenę kompresora. Najważniejsze są tu dobrej jakości komponenty, ponieważ to one decydują o tym czy kompresor działa dobrze, czy nie. Mamy więc silniki elektryczne produkowane w Polsce, z którymi nie ma żadnych problemów. Do tego moduły śrubowe produkowane we Włoszech – kraju produkującego najwięcej sprężarek w Europie. Na koniec jeszcze sterowniki, które są zrozumiałe i łatwe w obsłudze nawet bez specjalistycznego przygotowania. Do tego wszystko skomponowane tak, by praca była możliwie bezobsługowa.

Osuszacz ziębniczy zintegrowany z kompresorem ma wbudowane filtry wstępny i końcowy i jest połączony z kompresorem więc nie trzeba go oddzielnie uruchamiać. Do zbiornika zamontowany jest automatyczny spust kondensatu, więc nie trzeba pamiętać żeby go opróżniać. Wystarczy jeden przycisk i już mamy zapewnione powietrze niemal pierwszej klasy czystości. Dla szczególnie dociekliwych istnieje możliwość monitorowania pracy kompresora przez internet.

Do tego dochodzi możliwość instalowania różnego rodzaju modułów dodatkowych. Falownik pomoże zmniejszyć zużycie energii ponieważ dostosowuje obroty kompresora do bieżącego zużycia powietrza. Wymiennik ciepła również pozwoli na dodatkowe oszczędności ponieważ ponad dziewięćdziesiąt procent energii zużywanej przez kompresor jest zamieniane na ciepło. Odciągi wentylacyjne pozwolą dodatkowo odzyskać więcej ciepła ze sprężarki. Wszystkie te elementy sprawiają, że długofalowe koszty użytkowania spadają.

Kompresor Gudepol Smart – koszty eksploatacji

Tutaj dochodzimy to sedna przewagi jaką kompresor śrubowy gudepol ma nad produktami innych firm. Koszty eksploatacji są znacznie niższe niż u konkurencji. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że różnego rodzaju dodatkowe komponenty (falownik, wymiennik ciepła) pozwalają zmniejszyć rachunki za prąd. Najważniejsza jest tu kwestia kosztów przeglądów serwisowych. 

Tak zwani renomowani producenci kompresorów zarabiają nie tyle na sprzedaży kompresorów co na przeprowadzaniu przeglądów serwisowych. Takie przeglądy trzeba wykonywać co określoną ilość roboczogodzin lub co określona ilość miesięcy. Jeden przegląd serwisowy może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Tak tysięcy. Na jego cenę składają się trzy rzeczy: wymienione części, robocizna i dojazd. Najczęściej jest tak, że za robociznę są ustalone stawki i nie da się ich negocjować. Dlatego też przy zakupie kompresora warto zapytać o cenę przeglądów serwisowych na okres całej gwarancji.

Jaką przewagę ma tutaj kompresor Gudepol? Firma Gudepol pozwala użytkownikom na samodzielne wykonywanie przeglądów serwisowych. Jedyne co musisz zrobić to kupić od nich oryginalne części zamienne. Jest to niesamowicie korzystne rozwiązanie, ponieważ pozwala zaoszczędzić od kilkuset do kilku tysięcy złotych rocznie. Sam zakup części to groszowe sprawy w porównaniu do ceny kompletnej usługi w wykonaniu autoryzowanego serwisu.

Do tego Gudepol udziela bez dodatkowych opłat pięcioletniej gwarancji na kompresory serii Smart oraz na modele o wyższej mocy. 

Podsumowanie

Kompresor śrubowy Gudepol Smart to prawdopodobnie najlepsza oferta na rynku. Rozsądna cena zakupu, dobra jakość komponentów i duże możliwości konfiguracji i rozszerzeń zachęcają by bliżej zapoznać się z tym produktem. Jednak prawdziwe korzyści tkwią w niższych kosztach eksploatacji uzyskiwanym dzięki temu, że możesz samodzielnie wykonywać serwisy.

KOSZTY SPREZONEGO POWIETRZA - JAK OBNIŻYĆ?

Chcesz wiedzieć więcej o kompresorach firmy Gudepol?

Zadzwoń teraz! +48 58 56 240 14


Kompresor gudepol smartPneumatyka.eu – uniwersalny dostawca pneumatyki. Na naszych stronach znajdziesz najważniejsze towary i usługi z dziedziny pneumatyki ponieważ wiemy czego potrzeba prawdziwym fachowcom. Kompresor Gudepol Smart to prawdziwa okazja.. Zajmujemy się wszystkimi aspektami systemów sprężonego powietrza. Jeżeli potrzebujesz porady – zadzwoń! +48 58 56 240 14

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *