Sprężarka, kompresor tłokowy Gudepol SB-OL

Sprężarka tłokowa Gudepol SB-OL to sprężarka z napędem bezpośrednim, bezolejowa. Wersja SO to sprężarka z napędem bezpośrednim i pompą smarowaną olejowo. Niezależnie od wersji sprężarki charakteryzują się niskim poziomem głośności wynoszącym jedynie 77 dB oraz prędkością obrotową pompy równą prędkości obrotowej silnika elektrycznego wynoszącą 2850 obr/min.

Więcej informacji
Zbiorniki sprężarek wyposażone są w kółka i rączkę co w połączeniu ze zwartą budową i niską masą zapewnia wysoką mobilność. Silnik elektryczny zasilany jest napięciem 230V, a sprężarka posiada przewód elektryczny z wtyczką i można podłączyć ją w każdym miejscu z dostępem do sieci elektrycznej. W przypadku sprężarek tłokowych istnieją dwa sposoby przeniesienia napędu z silnika elektrycznego na pompę – napęd pasowy lub napęd bezpośredni. Sprężarki tłokowe z napędem pośrednim posiadają przekładnię pasową, dzięki której pompa pracuje z reguły z niższą prędkością obrotową niż prędkość silnika elektrycznego, ale przekładnia generuje straty energii, większe koszty eksploatacji i wyższy poziom głośności. Sprężarki tłokowe z napędem bezpośrednim posiadają wał korbowego pompy połączony bezpośrednio z wałem silnika elektrycznego. Przekładnia pasowa jest tutaj wyeliminowana i dzięki temu nie występują straty energii w przekazaniu napędu, a koszty serwisowania są mniejsze i praca sprężarki jest cichsza. Dodatkową zaletą sprężarek z napędem bezpośrednim jest zwarta budowa ponieważ silnik i pompa są zintegrowane.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

sprezarki gudepol do 50 L 1

Sprężarka tłokowa Gudepol seria SB-OL / SO

Sprężarki tłokowe Gudepol Seria SB-OL / SO - to małe kompresory do podstawowych prac w domu, garażu lub niedużym warsztacie. Małe gabaryty oraz duża wydajność. Charakteryzują się bezpośrednim sprzężeniem pompy kompresora z silnikiem elektrycznym. Tego typu rozwiązanie zapewnia kompaktowe gabaryty oraz eliminuje straty energii. Odpowiednio zaprojektowana obudowa kompresora wraz z wentylatorem silnika pozwala zachować dobre warunki chłodzenia agregatu sprężarkowego, a tym samym jego lepszą sprawność. 

Gudepol Seria SB-OL / SO - jaki model wybrać?

Kompresor tłokowy należy dobierać mając na uwadze przede wszystkim potrzeby użytkownika. Od tego zależeć będzie jaką moc, wydajność, i jak duży zbiornik powinien mieć kompresor. Ważne są też wymiary kompresora - jeżeli będziesz go często przenosił z miejsca na miejsce to lepiej żeby był mały. Jeżeli będzie miał stałe miejsce - może być nieco większy. Wszystkie kompresory z tej serii maja zasilanie na 230V dzięki czemu podłączysz je dosłownie wszędzie. Jeżeli potrzebujesz doradztwa - zadzwoń teraz!

cechy bannerek2aa 1