Filtr produktów

Włączone filtry:

Sprężarki łopatkowe

KOMPRESORY ŁOPATKOWE

Dlaczego wybrać kompresor łopatkowy?

Przede wszystkim ze względu na bezawaryjność. Dzięki bezpośredniemu napędowi i prostej konstrukcji, nasi Klienci unikają remontu stopnia sprężającego do 100 000 h. Sprężarka łopatkowa przystosowana jest do pracy ciągłej.

Sprężarki łopatkowe powietrza i ich zalety

Sprężarka Łopatkowa zalety

  • Stała wydajność sprężarki bez względu na ilość wypracowanych godzin

Wydajność sprężarki łopatkowej powietrza pozostaje całkowicie niezmienna w całym procesie eksploatacji, a wszystko za sprawą samokmpensacji łopatek


  • do 4x dłuższa praca bez remontu stopnia sprężającego (porównując technologię śrubową)

Stopień spreżający w technologii łopatkowej pracuje przy niskich obrotach.  Dzięki prostej konstrukcji, czynności serwisowe mogą być wykonywane u użytkownika kompresora łopatkowego. Sprężarka łopatkowa nie posiada przekładni i pasków klinowych, co również znacząco wpływa na jej żywotność.


  • Gwarancja dożywotnia na łopatki, 10 letnia na sprężarkę

Niebywała trwałość konstrukcji opartych na technologii łopatkowej sprawia, że producenci kompresorów łopatkowych oferują bardzo korzystne warunki gwarancji. Oferowana jest 10-letnia gwarancja sprężarki, dzięki czemu możemy być pewnie ciągłości procesów produkcyjnych firmy. 


Oszczędność energii w kompresorach łopatkowych

Oszczędność energii sprężarek łopatkowych

Odpowiednia dobrana łopatkowa sprężarka powietrza o zmiennej prędkości przyniesie znaczne oszczędności energii i może być stabilnym źródłem sprężonego powietrza o niezmiennym ciśnieniu.


Systemy sprężonego powietrza działają pomiędzy 50 a 80% nominalnej wydajności. System odprężania wykorzystywany w oferowanych sprężarkach łopatkowych, to system pneumatyczny, który zmniejsza bezpośrednio wewnętrzne ciśnienie w sprężarce do wartości 2 bar, zmniejszając tym samym zużycie energii aż do 20%


Jak działa łopatkowa sprężarka powietrza?

Działanie sprężarki łopatkowej

Układ sprężający w kompresorach łopatkowych składa się z trzech podstawowych elementów: stojana, wirnika i zestawu łopatek.


Wirnik umieszczony jest środkowo względem obudowy (stojana). W wirniku są osiowe wycięcia, w których umieszczone są łopatki, które mogą się poruszać w kierunku promieniowym. W trakcie obrotu wirnika łopatki wysuwają się i chowają w wirniku w zależności od położenia względem stojana. Powietrze pobierane przez zawór wlotowy w stojanie i zostaje uwięzione w przestrzeni między jedną i drugą łopatką, wirnikiem i stojanem. Mimośrodowy obrót wirnika względem stojana powoduje, że objętość maleje (sprężenie powietrza). W momencie maksymalnego sprężenia powietrza zostaje ono wypuszczone do systemu przez zawór wylotowy w stojanie.