Sprężarki tłokowe Walter to sześć serii urządzeń z myślą o przemyśle.
Seria GK to sprężarki tłokowe z żeliwnymi zbiornikami o pojemności od 50 do 500 litrów. Kompresory tej serii wyposażone są w silniki o mocy od 2,2 kW do 7,5 kW.
Seria BL to sprężarki na zbiorniku do 200 do 500 litrów. Napędzane są silnikami o mocy od 3 kW do 5,5 kW. Ta seria polecana jest przez nas do rozwiązań warsztatowych i wszędzie tam, gdzie sprężone powietrze wykorzystywane jest do zasilania narzędzi pneumatycznych.
Seria VGK to sprężarki tłokowe Walter na żeliwnych zbiornikach pionowych. Pionowe zbiorniki pozwalają na oszczędność miejsca i umieszczenie sprężarki wszędzie tam, gdzie nie można umiejscowić sprężarki na zbiorniku poziomym. Sprężarki Walter VGK posiadają zbiorniki o pojemności od 100 litrów do 270 litrów. Napędzane są pasowo za pomocą silników elektrycznych o mocy od 2,2 kW do 5,5 kW
Seria HPF to sprężarki tłokowe wysokociśnieniowe. Ze względu na swoje parametry, sprężarki tej serii mogą być wykorzystywane w kolejnictwie oraz wszędzie tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie na wysokociśnieniowe sprężone powietrze. Kompresory tłokowe Walter serii HPF to urządzenia wolnostojące, nie wyposażone w zbiornik ciśnieniowy. Maksymalne ciśnienie robocze wytwarzane przez sprężarki tej serii to 40 bar. Silniki elektryczne w które wyposażone są urządzenia tej serii pozwalają wytworzyć maksymalnie 507 l/min sprężonego powietrza przy ciśnieniu 40 bar.
Seria HPFF to kompresory tłokowe o mocy od 11 do 37 kW. Kompresory te ze względu na swoją specyfikę konstrukcji pozwalają wytworzyć ciśnienie w zakresie do 40 barów. Seria HPFF produkowana przez Walter Kompressortechnik to urządzenia wolnostojące, nie wyposażone w zbiorniki ciśnieniowe.
Seria WPET to największe kompresory tłokowe w ofercie firmy Walter. Kompresory tłokowe tej serii zasilane są silnikami o mocy od 55 kW aż do 220 kW, co czyni je najprawdopodobniej największymi kompresorami tłokowymi dostępnymi na polskim rynku. To urządzenia wysokociśnieniowe, mogące znaleźć swoje zastosowanie w petrochemii, kolejnictwie i górnictwie.