Sprężarki śrubowe FINI, kompresory śrubowe Fini

Sprężarki śrubowe FINI to efekt ponad 60-letniego doświadczenia włoskiego lidera przemysłu produkcyjnego.  Kompresory śrubowe FINI to ponad 10 milionów urządzeń na całym świecie, które obsługują wiele procesów produkcyjnych i operacyjnych z wykorzystaniem sprężonego powietrza.

Więcej informacji

Kompresory śrubowe FINI to aż pięć serii sprężarek śrubowych olejowych:

Seria FINI MICRO – sprężarki śrubowe o mocy od 2,2 kW do 5,5 kW.  Sprężarki śrubowe z napędem pasowym i wtryskiem oleju, łatwe w obsłudze. Dostępne w różnych konfiguracjach, z rozrusznikiem bezpośrednim lub gwiazda-trójkąt i silnikami elektrycznymi IE3. Wszystkie modele są wyposażone w przekaźnik kolejności faz, który zapobiega zmianom kierunku obrotu zespołu śrubowego, które mogą spowodować uszkodzenie modułu.

Seria FINI PLUS – sprężarki śrubowe o mocy od 7,5 kW do 75 kW. Sprężarki śrubowe o napędzie pasowym z wtryskiem oleju. Dostępne w różnych konfiguracjach. Wysokowydajne sprężarki  serii PLUS są niezwykle ciche dzięki niskiej prędkości obrotowej zespołu sprężającego i ich silnikom klasy IE3. Maszyny o mocy od 18,5 kW, wyposażone są dodatkowo w sterownik mikroprocesorowy ETIV; mogą być wyposażone w system zdalnego sterowania kompresora przez Internet.

Seria FINI CUBE SD – sprężarki śrubowe o mocy od 4 kW do 7,5 kW.  Współosiowe sprężarki śrubowe FINI bez przekładni – z napędem bezpośrednim. Cała moc silnika elektrycznego przekazywana jest do zespołu śrubowego o najwyższej jakości wykonania i niezawodności działania. Niewielki rozmiar układu przyłącza zespołu sprężającego i silnika umożliwiło uzyskanie wyjątkowo kompaktowej konstrukcji sprężarki. Oznacza to również, że osuszacz powietrza (opcjonalnie) może być zamontowany wewnątrz maszyny bez wpływu na jej gabaryty. Poziomy hałasu to od 63 do 68 dB(A).

Seria FINI K-MAX – sprężarki śrubowe FINI o mocy od 5,5 kW do 90 kW. Ciągłe inwestycje w innowacje techniczne i produktowe skłoniły Fini do rozszerzenia swojej oferty produktowej w sektorze przemysłowym o serię K-MAX o mocy od 5,5 do 90 kW; Kompresory serii K-MAX wyposażone są w sterowniki elektroniczne ETIV najnowszej generacji oraz silniki IE3 o najwyższej wydajności energetycznej.
Sprężarki śrubowe FINI K-MAX zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować koszty energii bez wpływu na wydajność. Oryginalna konstrukcja została opracowana w celu uzyskania najlepszej wydajności chłodzenia przy jak najmniejszym wpływie akustycznym na otoczenie pracy urządzenia. System przekładni K-MAX ma na celu maksymalizację wydajności i niezawodności: bezpośrednia lub zębata przekładnia napędowa maksymalizuje długość okresu pomiędzy kompleksową konserwację kompresora oraz zwiększa niezawodność i trwałość maszyny. Połączenie sprawdzonych technologii z komponentami zaprojektowanymi i zbudowanymi przez Fini gwarantuje wysoką wydajność i niezawodność w każdych, nawet najcięższych warunkach.

Seria FINI TERA – sprężarki śrubowe o mocy od 110 kW do 250 kW. Sprężarki śrubowe FINI serii TERA smarowane olejem, z napędem bezpośrednim o mocy od 110 kW do 250 kW są idealnym rozwiązaniem dla potrzeb współczesnego przemysłu w zakresie sprężonego powietrza.
Innowacyjna i oryginalna konstrukcja urządzenia, z możliwością wytwarzania ciśnienia roboczego 8, 10 i 13 bar. Kompresory tej serii są dostępne w wersji o zmiennej prędkości z falownikiem (seria VS), dla wszystkich wartości mocy. Seria TERA wyposażona jest w sterownik elektroniczny, chłodnicę końcową, separator kondensatu z odpływem kondensatu sterowanym czasowo.

Sprężarki śrubowe FINI to również seria sprężarek bezolejowych – od 2,2 kW do 30 kW. Ponad 60 lat doświadczenia w sektorze sprężonego powietrza i ciągłe inwestycje w innowacje skłoniły FINI do rozszerzenia swojej oferty produktów przemysłowych, wprowadzając nowe modele ze spiralną bezolejową technologią obrotową (tzw. scroll) i nominalną wartością mocy silników od 2,2 kW do 30 kW .

Ta innowacyjna gama otwiera nowy świat możliwości dla wszystkich zastosowań, w których wymagany jest całkowity brak oleju w sprężonym powietrzu, zapewniając dłuższą żywotność instalacji, co skutkuje niższymi kosztami eksploatacji, a także zapewnia najwyższy standard jakości produktu końcowego.

Seria FINI OS to idealne rozwiązanie dla:

  • Przemysłu farmaceutycznego;
  • Laboratoriów medycznego;
  • Przemysłu spożywczego;
  • Przemysłu chemicznego;
  • Specjalnych urządzeń do obróbki żywności (np. roboty udojowe);
  • Procesów urządzeń laserowych;

Bezolejowa gama kompresorów serii OS opracowana przez Fini spełnia wymagania wszystkich tych sektorów dzięki dynamicznemu zakresowi mocy i wielkości modeli od 2,2 kW do 30 kW, przy ciśnieniu 8 lub 10 bar.
Moduły spiralne zastosowane w tych sprężarkach  są certyfikowane w klasie 0, zgodnie z dyrektywą ISO8573-1.

PNEUMATYKA.EU » Sprężarki Kompresory » Sprężarki śrubowe » Sprężarki śrubowe FINI
Nie znaleziono produktów, których szukasz.