Zbiornik ciśnieniowy pionowy, poziomy PressMann, Gudepol, Komnino przeznaczony jest do przechowywania sprężonego powietrza, kompensacji ciśnień, i bezspornie proponuje on więcej niż konkurencyjne zbiorniki ciśnieniowe pionowe, zbiorniki ciśnieniowe poziomie. Od tego momentu przechowywanie sprężonego powietrza, kompensacja ciśnienia stanie się mniej problematyczne i bez wątpienia inni też to dostrzegą. Należy podkreślić, że jest to jedna z najciekawszych pozycji w naszej ofercie i chętnie proponujemy ją tym, którzy obserwują ostatnie dokonania twórców zbiorników ciśnieniowych pionowych, zbiorników ciśnieniowych poziomych.

Od jakiegoś czasu niezawodność produktów ma duże znaczenie, bo ludzie użalają się na niezadowalającą klasę sprzedawanych zbiorników. ZbiornikI PressMann, Gudepol, Komnino są produktem dostępnym na naszym rynku, który zwrócił uwagę pierwszych klientów.

PNEUMATYKA.EU » Zbiorniki ciśnieniowe sprężonego powietrza

Wyświetlanie jednego wyniku

Zbiornik ciśnieniowy, zbiorniki ciśnieniowy

Zbiornik sprężonego powietrza

Zbiornik ciśnieniowy pionowy

Wytrzymały kształt rurowy charakteryzuje zbiorniki ciśnieniowe. Budowane są w stylu owalnym z przyspawanymi do nich dennicami, które równomiernie rozkładają ciśnienie gazów na ściany zbiornika.

Wykorzystywane są jako akumulatory do przechowywania powietrza oraz kompensatory ciśnień. Stawiane są bezpośrednio za sprężarką.

Mają zastosowanie w instalacjach sprężonego powietrza i spełniają wiele użytecznych funkcji:

  • zmniejszają pulsację ciśnienia w instalacji sprężonego powietrza
  • ochładzają powietrze do temperatury otoczenia
  • akumulują wymaganą ilość sprężonego powietrza
  • dzielą kondensat

Zbiorniki sprężonego powietrza wykonywane są ze stali kwasoodpornej lub stali węglowej.

Zbiorniki ciśnieniowe w naszej ofercie są zgodne z normami jakościowymi i bezpieczeństwa narzuconymi przez przepisy Unii Europejskiej.

Dobór zbiorników ciśnieniowych

Zbiornik ciśnieniowy poziomy

Dobór zbiornika ciśnieniowego wykonywany jest na podstawie wydajności kompresora.

Stosujemy zbiorniki o bardzo różnych wytrzymałościach od 8 bar do 40 bar w zależności od ciśnienia jakie otrzymujemy na wyjściu z kompresora. Wyższe ciśnienie niż opisywane wymaga użycia innych materiałów wykończeniowych zbiornika.

W ofercie na zbiorniki ciśnieniowe wyróżniamy:

  • pionowe
  • poziome

Odpowiednio dobrany zbiornik ciśnieniowy daje możliwość efektywnego zwiększenia wydajności całego systemu, dlatego warto zwrócić uwagę na sytuacje, gdzie może zaistnieć nagła potrzeba dużej ilości zmagazynowanego powietrza.