Kompresor stomatologiczny, sprężarka dentystyczna

Każdego dnia gabinety dentystyczne polegają na bezolejowych sprężarkach stomatologicznych aby zapewnić swoim pacjentom bezpieczne i komfortowe usługi. Odpowiedni kompresor stomatologiczny jest niezbędny do świadczenia usług stomatologicznych o najwyższym poziomie.

Więcej informacji

Trzy główne czynniki decydują o wyborze odpowiedniej sprężarki powietrza do Twojej praktyki dentystycznej:

  • Moc silnika: Większość gabinetów dentystycznych wymaga sprężarek o mocy od 1,1 kW do 5,6 kW, aby wydajnie obsługiwać sprzęt stomatologiczny.
  • Ciśnienie: Każde narzędzie dentystyczne wymaga określonej wartości ciśnienia, aby działać prawidłowo, a sprężarki powietrza muszą zapewniać powietrze o odpowiednim ciśnieniu, aby bezpiecznie obsługiwać wszystkie narzędzia jednocześnie.
  • Wydajność: Upewnij się, że wybrana przez Ciebie sprężarka jest w stanie dostarczyć odpowiednią ilość powietrza (w litrach na minutę) Twojej praktyce, aby zapewnić, że będzie ona z łatwością obsługiwać Twój sprzęt dentystyczny i w razie potrzeby dostosować się do nowych narzędzi.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze dentystycznego kompresora powietrza?

Powyższe rozważania regulują wybór kompresora o odpowiednich właściwościach fizycznych do potrzeb Twojej praktyki. Niektóre z najważniejszych decyzji, które wpływają na optymalizację mocy, ciśnienia i poziomów produkcji sprężarki powietrza, obejmują:

Rozmiar

Powinieneś wziąć pod uwagę zarówno wielkość swojego gabinetu, jak i pożądany rozmiar sprężarki powietrza w stosunku do niego. Większość stomatologicznych sprężarek powietrza mierzy wydajność na dwa sposoby:

  • Stopy sześcienne na minutę (CFM)
  • Litry na minutę (l/min)

Fotele dentystyczne wymagają zazwyczaj 50 l/min lub 2 CFM sprężonego powietrza Dodatkowo należy wziąć pod uwagę liczbę pracowników, którzy regularnie korzystają ze sprzętu, ponieważ zbyt częste jednoczesne używanie może nadwyrężyć system, który nie jest do tego przygotowany.

Wykorzystanie oleju

Większość gabinetów dentystycznych korzysta ze sprężarek bezolejowych. Sprężarki olejowe stwarzają ryzyko zanieczyszczenia otaczających płynów, co może zagrażać zdrowiu pacjenta. Bezolejowe sprężarki powietrza wymagają również mniej konserwacji ponieważ pracują z mniej lotnymi substancjami.

Moc silnika

Większość sprężarek określa moc wyjściową w kilowatach (kW) lub w koniach mechanicznych (KM). 1 kW to 1,34 KM.

Ten zakres mocy określa zdolność sprężarki do pompowania powietrza. Sprężarki dentystyczne są dostępne w różnych mocach znamionowych, ale w większości gabinetów dentystycznych wykorzystywane są sprężarki dentystyczne o mocy 1,1 kW do 5,6 kW.

Typ napędu

Wszystkie dentystyczne sprężarki powietrza działają na silnikach. Silnik napędza sprężarkę, a sprężarka ma jeden lub dwa tłoki w zależności od modelu.

Ciśnienie

Wszystkie narzędzia dentystyczne mają określone wymagania dotyczące ciśnienia roboczego. Wiele z nich mierzy swoje wymagania ciśnieniowe w barach, z których każdy wynosi ~14,5 psi. Większość narzędzi dentystycznych stosuje ciśnienie 5 barów.

PNEUMATYKA.EU » Sprężarki Kompresory » Sprężarki medyczne » Sprężarki stomatologiczne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Kompresory dentystyczne stomatologiczne, sprężarki dla dentystów, stomatologów

Sprężarka stomatologiczna

Kompresor stomatologiczny

Firma PressMann od ponad 10 lat dostarcza profesjonalne kompresory stomatologiczne. Oferujemy bezolejowe sprężarki tłokowe takich marek jak Fini, Metabo, Airpress, ABAC czy Gudepol. Oferujemy bardzo szeroki asortyment kompresorów specjalistycznych na zbiorniku poziomym i pionowym. W zależności od Państwa potrzeb i wymagań służymy bardzo fachowym doradztwem technicznym przy doborze, tak aby zapewnić optymalne wykorzystanie kompresorów tłokowych.

  • nieskomplikowane pod kątem działań konserwacyjnych i serwisowych
  • brak kłopotu z dostępem do części zamiennych
  • niski koszt jednostkowy zakupu sprężarki tłokowej bezolejowej
  • gwarancja minimum 2 lata

Kompresor stomatologiczny

Sprężarka stomatologiczna

Stomatologia

Sprężarka dentystyczna

Sprężone powietrze

Wytwarzane przez kompresor jest medium umożliwiającym działanie unitu stomatologicznego. Sprężone powietrze napędza urządzenia dentystyczne. Najważniejsza jest czystość powietrza zasilającego i brak wilgoci w instalacji. Do zasilania urządzeń dentystycznych stosowane są tylko kompresory bezolejowe. Konieczne ciśnienie do zasilania powinno mieścić się w granica 6-8 bar. Kompresory stanowią źródło hałasu, dlatego wygodnie jest umieścić je w oddzielnym pomieszczeniu (np. w piwnicy). Większość producentów oferuje też obudowy wyciszające, umożliwiające montaż kompresora w gabinecie jednak takie zastosowanie jest rzadziej stosowane.

Zasilanie kompresora

Zasilanie następuje poprzez wpięcie wtyczki do gniazdka 230 V (zasilanie jednofazowe).

Instalacja powietrza

W gabinecie dentystycznym zazwyczaj wykonana jest z przewodów elastycznych – instalacje polipropylenowe.

Przeczytaj nasz artykuł: Jak wybrać właściwy typ kompresora?

Masz pytania? Zadzwoń! +48 58 56 240 14