Nitownice pneumatyczne do nitonakrętek FAR

Nitownica pneumatyczna do łączenia blach, taśmowników, kształtowników stalowych


W celu uzyskania trwałych połączeń pomocne będą nitownice pneumatyczne do nitonakrętek firmy FAR. Połączenia  nitowane stosowane są wszędzie tam gdzie potrzebne jest trwałe połączenie m.in elementów metalowych bez konieczności ich spawania. Mamy możliwość łączenia ze sobą materiałów, takich jak np :

  • blachy
  • taśmowniki oraz kształtowniki stalowe
  • dźwigary
  • wsporniki wiązarów
  • oraz połączeń różnych części maszyn i przedmiotów

Rodzaje połączeń nitowych:

  • zwykłe, kiedy obydwa łby nitu widoczne są na powierzchniach nitowanych
  • rurkowe
  • kryte, kiedy łby nitów nie są widoczne na łączonych elementach

Nitownica do nitonakrętek – Jak działa?

Przygotowanie do pracy.

Nitownica pneumatyczna do nitonakrętek Far bardzo ułatwia proces łączenia. Niweluje zmęczenie i zwiększa wydajność pracy. Częścią roboczą są gwintowane bolce w rozmiarach np M4, M5 i M6, M8, M10, M12. Służą do mocowania nitonakrętek określonej wielkości. Bolec gwintowany dopasowany rozmiarem gwintu do nitonakrętki wsuwa się w otwór z tyłu nitownicy, ustawia długość wystającego gwintu w taki sposób, aby można było nakręcić całą nitonakrętkę. Należy pamiętać o zapewnieniu sprężonego powietrza o odpowiednim ciśnieniu oraz odpowiedniej jakości. Wymagane jest sprężone powietrze czyste i smarowane.

Opis pracy.

Należy przygotować otwór odpowiedniej średnicy tak aby umieszczona w nim nitonakrętka nie była zbyt luźna. Umieść w otworze nitonakrętkę.

Przygotowaną pneumatyczną nitownicę do nitonakrętek przyłóż bolcem gwintowanym do otworu gwintowanego w nitonakrętce.

Naciśnij spust nitownicy a urządzenie w sposób automatyczny się wkręci w nitonakrętkę, zaciśnie ją po czym się wykręci.

Można bezpiecznie usunąć nitownicę, a nitonakrętka pozostanie na swoim miejscu.

Trwałość

Przystosowanie do pracy ciągłej oraz prosta i solidna budowa sprawiaj, że nitownice do nitonakrętek FAR idealnie się sprawdzają w wymagających warunkach i przy intensywnym użytkowaniu. Przy prawidłowym użytkowaniu oraz regularnej konserwacji nitownica pneumatyczna jest urządzeniem bardzo trwałym i niezwykle rzadko wymaga gruntownej renowacji i wymiany zużytych części (3 lata bądź 500 tysięcy cykli w zależności od modelu).

PNEUMATYKA.EU » Narzędzia pneumatyczne » Narzędzia pneumatyczne » Nitownice pneumatyczne FAR » Nitownice pneumatyczne do nitonakrętek FAR
Filtracja

Nie znaleziono produktów, których szukasz.