PNEUMATYKA.EU » Narzędzia pneumatyczne » Krety do światłowodów

Wyświetlanie jednego wyniku

Krety do światłowodów

OBSZAR STOSOWANIA METODY BEZWYKOPOWEJ

  • Przyłącza budynków
  • Uzbrojenie nowych terenów budowlanych
  • Renowacja
  • Przejścia pod strefami ujęć podziemnych
  • Przeciski pod drogami, autostradami, liniami kolejowymi, ciekami wodnymi
  • Przeprowadzenie mediów pod zabytkami, obiektami budowlanymi

Maszyny do przecisków bezwykopowych TERRA HAMMER

Urządzenia do wykonywania przecisków metodą bezwykopową pozwalają na układanie nowych rurociągów i przewodów.

Przeciski bezwykopowe układają rury na odległości do 15 m, długość tą można zwiększyć poprzez podłączanie kolejnego węża do 30 m.

Zalety przecisku hydraulicznego

Zastosowaniu metody bezwykopowej pozwalan na niemal całkowity brak zakłóceń życia codziennego w miejscu prac. Abstrahując od  komory startowej oraz docelowej i czasami kilku komór pośrednich, wzdłuż trasy kanału nie występują większe ograniczenia. Dzięki zastosowaniu przecisków hydraulicznych na drogach nie powstają korki, sklepy nie odnotowują spadku obrotów, a w miastach nie powstają wielkie place budowy. Prawie całkowitej eliminacji ulegają hałas i zanieczyszczenie, ograniczona jest emisja CO2 i pyłu. Dodatkowo unika się rozkopywania ulic oraz nie oddziaływuje się niekożystnie na faune i flore. Jednym zdaniem, bezwykopowe budowanie kanału pozwala na zminimalizowanie nakładów i brak obciążenia środowiska.

TERRA HAMMER posiadają głowicę KOK, która pozwala na bardzo precyzyjne wykonywanie przecisków. Zmiana kierunku pracy odbywa się poprzez obrót węża o ¼. Dzięki opatentowanemu rozwiązaniu jest to szybkie, proste i nie wymaga ciągnięcia lub pchania węża. Urządzenie jest wykonane z wysokiej jakości stali, posiada niewiele elementów składowych, a zastosowanie wielu patentów stawia ją na czele obecnie produkowanych urządzeń w tej klasie.