Filtry sprężonego powietrza

Filtry sprężonego powietrza

Zadaniem filtrów w instalacji pneumatycznej jest odprowadzenie z niej cząstek stałych oraz kondensatu wodno-olejowego.
 Firma Pressmann posiada w ofercie filtry sprężonego powietrza pozwalające uzyskać każdą klasę czystości powietrza, której wymaga klient: 

  • filtry wstępne: filtry wstępne stosowane są w celu pozbycia się z powietrza zanieczyszczeń stałych oraz gazowych Jest to kombinacja separatora wody oraz filtra, który usuwa zanieczyszczenia mechaniczne. Filtry wstępne standardowo są wyposażone we wkłady 30 um lub 5 um.
  • filtry dokładne, mikrofiltry i węglowe: filtry dokładne zwane inaczej prefiltrami - o filtracji do 0,3 um. Mikrofiltry są filtrami o dokładności filtracji do 0,1 um, z kolei filtry węglowe, które filtrują z dokładnością do 0,0005 um. 

Dokładne filtry sprężonego powietrza wykorzystywane są w przypadku gdy potrzebne jest powietrza najwyższej czystości. Filtry dokładne poza filtracją cząstek stałych zapewniają odolejenie powietrza do pierwszej klasy czystości. Filtry dokładne stosowane są bezpośrednio za kompresorem w osuszaczach, przy napędach pneumatycznym, czy urządzeniach i narzędziach lakierniczych. Filtry węglowe przeznaczone są do usuwania par i zapachu oleju. Dzięki wysokiej zawartości węgla aktywnego odznaczają się wydłużonym czasem pracy.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o wyborze filtr przeczytaj nasz artykuł: http://blog.pneumatyka.eu/2019/07/01/jaki-filtr-do-sprezonego-powietrza-wybrac/

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 107 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 107 elementów