Ostatnio przeglądane

Blok przygotowanie powietrza ASTA A-GFC-300-02

Blok przygotowanie powietrza ASTA A-GFC-300-02 Zobacz większe

305,55 zł
248,42 zł netto

A-GFC-300-02

ASTA

Opis produktu

Blok przygotowania powietrza PNEUMUS A-GFC-300-02 jest jednym z ważniejszym rozwiązań w pneumatycznym środowisku pracy. W skład stacji wchodzi reduktor, filtr oraz smarownica. Zadaniem tych produktów jest przygotowanie sprężonego powietrza sposób taki aby uzyskało parametry, które są niezbędne, do dalszej, poprawnej pracy instalacji i urządzeń końcowych. Reduktor ciśnienia znajdujący się w zestawie umożliwia kontrolowanie ciśnienia roboczego na wyjściu. Filtr stosuje się do osuszania powietrza, aby powstrzymać tym samym uszkodzenie narzędzi pneumatycznych spowodowanych wodą. Natomiast smarownica skutecznie smaruje wirnik co powoduje, że korozja nie będzie osiadać na żadnym elemencie. Urządzenie wyposażone jest w czytelny manometr, dzięki któremu w każdej chwili sprawdzisz parametry ciśnienia.

Blok przygotowania powietrza PNEUMUS A-GFC-300-02 skutecznie niweluje z powietrza cząstki stałe, wilgoć ale także resztki oleju. Kupując ten produkt należy pamiętać, że czyste powietrze jest jednym z najważniejszych warunków poprawnego działania instalacji pneumatycznej. Czystsze powietrze do zasilania narzędzi to niezawodność pracy i dłuższa żywotność narzędzi. Modułowa konstrukcja bloku przygotowania powietrza PNEUMUS A-GFC-300-02 pozwala na łatwą zabudowę instalacji sprężonego powietrza. Posiada dodatkowy regulator umożliwiający zwiększenie lub zmniejszenie intensywności przepływu oleju.

Warunki stosowania:

  • Upewnij się, że warunki montażu i pracy są zgodne z parametrami technicznymi urządzeń (np. ciśnienie, temperatura pracy).
  • Należy zwrócić szczególną uwagę na warunki otoczenia oraz mediów. Należy unikać związków chlorku węgla, węglowodorów aromatycznych, utleniających kwasów i silnych zasad, aby chronić filtr i kubek oleju przed uszkodzeniem.
  • Ciśnienie całego systemu należy zwiększać stopniowo aby zapobiec nagłym, niekontrolowanym
    ruchom.
  • Zawsze należy używać produktu w oryginalnym stanie.

Montaż:

  • Używaj zaworów odcinających aby wyłączyć sprężone powietrze w instalacji w celu montażu i serwisowania urządzeń.
  • Zwróć uwagę na kierunek przepływu, jest on zaznaczony na kołnierzach przyłączeniowych.
  • Pod filtrem powinno znajdować się m.in. 13 cm wolnej przestrzeni w celach serwisowych.
  • Wyreguluj pionowe położenie filtra +/- 5°.
  • Wkręć złącza do otworów przyłączeniowych, gwinty muszą być uszczelnione.
  • Przykręć manometr do istniejącego przyłącza. Gwint przyłącza manometru powinien być już uszczelniony. W zależności od potrzeb man Uruchom ponownie postępując zgodnie ze wskazówkami z punktu "Uruchamianie" można wkręcić po obu stronach urządzenia (alternatywne powinno być zawsze zamknięte zaślepką).
  • Podłącz przewody do przyłączy pneumatycznych.

Uruchamianie:

  • Pociągnij pokrętło regulatora do góry aby je odblokować.
  • Obróć pokrętło regulatora w kierunku "-" w miarę możliwości.
  • Powoli zwiększ ciśnienie w instalacji powietrza.
  • Obróć pokrętło regulatora w kierunku "+" aż do uzyskania pożądanego ciśnienia.
  • Ciśnienie wejściowe musi być większe o min. 0.1 MPa niż ciśnienie wyjściowe.
  • Wciśnij pokrętło regulatora aby zablokować je na zadanym ciśnieniu i zabezpieczyć przed niezamierzoną zmianą ciśnienia.

Eksploatacja i Konserwacja:

Jeśli poziom kondensatu osiągnie poziom ok. 10 mm poniżej filtra:

- Odkręć śrubę spustu kondensatu obracając ją w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
(patrząc od dołu) i opróżnij kubek.

Wymiana filtra:

- Wyłącz sprężone powietrze w części instalacji, w której znajduje się stacja.

- Odkręć kubek filtra w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

- Zamontuj poszczególne części.

- Uruchom ponownie postępując zgodnie ze wskazówkami z punktu "Uruchamianie".

Uzupełnianie oleju:

- Zamknij zawory odcinające przed i za stacją.
- Odkręć kubek smarownicy w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.
- Uzupełnij olej w kubku nie przekraczając poziomu dwóch trzecich objętości kubka.
- Zalecany olej: ISO VG-32 lub tej samej klasy

Gdy stacja jest odłączona załóż zaślepki do przyłączy stacji, żeby zabezpieczyć ją przed
zanieczyszczeniami.

Do czyszczenia stosuj tylko określone środki czyszczące:- Woda lub mydliny (maks. +60 ° C);

- Etery naftowe (wolne od węglowodorów aromatycznych).

Parametry techniczne:

  • Przyłącze: 1/4"
  • Przepływ maksymalny: 4000 l/min.
  • Maksymalne ciśnienie pracy: 10 bar
  • Zakres temperatur pracy: 0 - 60 C
  • Poziom filtracji: 5 mikronów

Opinie

Napisz opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  • Zawór (1/4") 5223C..
  • Siłownik obrotowy..
  • Szybkozłącze TYP..
  • Złączka skręcana..
  • Tłumik hałasu z..
  • Reduktor z filtrem..
  • Złączka prosta..
  • Wtyk szybkozłączki..
  • Zawory sterujące..
  • Kolanko skręcane G..

Polecamy z tej kategorii: