Ostatnio przeglądane

Szybkozłącze kłowe na wąż 16mm

Szybkozłącze kłowe na wąż 16mm Zobacz większe

29,67 zł
24,12 zł netto

SK4016

Geka


Opis produktu

Szybkozłącze kłowe 40 mm na wąż 16 mm 

Szybkozłącze kłowe 40 mm na wąż 16 mm to najpowszechniejsza armatura stosowana w przemyśle ogrodniczym, budownictwie drogowym i podziemnym, technice środowiskowej, kanalizacjach, gospodarce leśnej i odbudowie krajobrazu. Charakteryzuje się solidną budową oraz niezawodnością nawet w najtrudniejszych warunkach. Przy ich zastosowaniu należy uwzględniać fakt, że nie posiadają one funkcji odcinania medium i połączenie nie może odbywać się pod ciśnieniem. Szybkozłącze kłowe 40 mm na wąż 16 mm jest łatwe i wygodne w użyciu, umożliwia szybkie złączanie i rozłączanie węży.Obie łączone części są takie same – brak jest bowiem rozróżnienia na gniazdo i wtyk. Posiadają po dwa zaczepy, zachodzące na występy złącza. Pozwala to w bardzo prosty sposób połączyć je ze sobą. A dzieje się to poprzez dociśnięcie obu części do siebie i obrót. Należy zwrócić uwagę, że łączyć można elementy tego samego typu, o jednakowym rozstawie wewnętrznym zaczepów. Standardowo wykonane z odkuwanego mosiądzu.

Szybkozłącze kłowe 40 mm na wąż 16 mm możemy również spotkać pod nazwą złącza GEKA. W naszej ofercie znajdą Państwo także złącze kłowe 40 mm wykonane ze stali nierdzewnej i standardowo posiadające uszczelkę z gumy olejoodpornej NBR, która jest umiejscowiona w bezpieczny i niezawodny sposób. W procesie produkcji każde złącze jest robione indywidualnie co zwiększa wytrzymałość i żywotność produktu.

Parametry:

  • Gwint: 16 mm
  • Rozstaw kłów: 40 mm
  • Ciśnienie robocze: max 16 bar
  • Temperatura robocza(mosiądz/stal): od -30°C do +100°C / od -50°C do +200°C
  • Uszczelnienie(mosiądz/stal): NBR / Viton

Wymiary:

  • Szerokość - 58 mm,
  • Wysokość - 51 mm.

Dostępne w wersji sztywnej oraz w wersji z możliwością obrotu o 360 stopni. Złącza obracające się o 360 stopni, bardzo lekkie pod wpływem działania ciśnienia, stąd nie dochodzi do skręcania się węża.

Opinie

Napisz opinię

Szybkozłącze kłowe na wąż 16mm

Szybkozłącze kłowe na wąż 16mm


Polecamy z tej kategorii: