Ostatnio przeglądane

Sterownik MicroPress SK3-4 do 25 bar

Sterownik MicroPress SK3-4 do 25 bar Zobacz większe

Zapytaj o produkt

Sterownik MicroPress SK3-4 do 25 bar

Sterownik MicroPress SK3-4 do 25 bar

SK-3425


Opis produktu

Sterownik MicroPress SK3-4 - do 25.0 bar

Układ sterujący MicroPress SK3 przeznaczony jest do sterowania zespołem sprężarek pracujących na jedną sieć powietrzną. Posiada zaprogramowane cztery tryby pracy: KASKADOWY, KASKADOWY II, SEKWENCYJNY I i SEKWENCYJNY II z możliwością ustawiania priorytetów pracy poszczególnych sprężarek. Pozwala to dokładnie dobrać algorytm sterowania do warunków pracy instalacji sprężonego powietrza jak i potrzeb użytkownika. Sterownik na podstawie pomiaru ciśnienia w sieci sprężonego powietrza, elastycznie steruje sprężarkami tak, aby dopasować ich wydajność do aktualnego odbioru powietrza.

Tryb Kaskadowy.
W sterowniku ustawiane są dwa progi ciśnienia, próg załączenia - dolny (Próg-Z) oraz próg wyłączenia - górny (Próg-W). Jeżeli ciśnienie w sieci sprężonego powietrza, spadnie poniżej dolnego progu, to zostanie załączona pierwsza sprężarka tzw. wiodąca. Jeżeli po ustawionym czasie T1, ciśnienie dalej utrzymuje się poniżej progu, to zostanie załączona następna sprężarka – jako pomocnicza. Po następnym odliczeniu czasu T1, jeżeli ciśnienie nie wzrosło, to zostaje załączona kolejna sprężarka pomocnicza. W ten sposób mogą zostać załączone wszystkie sprężarki współpracujące ze sobą w układzie (do 4 szt.). Ze względu na wyrównanie czasu pracy poszczególnych kompresorów, sprężarka wiodąca (zawsze załączana jako pierwsza) jest zmieniana na kolejną co kilkadziesiąt godzin - czas zmiany jest z klawiatury.

Tryb Kaskadowy II
W trybie KASKADA II załączenie sprężarki wiodącej, jak również ich zamiana – są identyczne jak w trybie KASKADA I.

Tryb ten różni się zasadniczo w sposobie załączenia i wyłączenia maszyn pomocniczych. W tym trybie, do dyspozycji mamy cztery ustawiane progi ciśnienia:

- P1 - próg ciśnienia wyłącz – przy którym wyłączana jest ostatnia sprężarka pomocnicza,

- P2 - próg ciśnienia, przy którym załączana jest pierwsza sprężarka pomocnicza,

- P3 - próg ciśnienia, przy którym załączana jest druga sprężarka pomocnicza,

- P4 - próg ciśnienia, przy którym załączana jest trzecia sprężarka pomocnicza.

Ustawione progi są zależne od siebie i powinny być odpowiedni ustawione, tej zależności pilnuje sterownik:

(Próg-W)> P1> P2> P3> P4

Kolejne sprężarki pomocnicze załączane są po spadku ciśnienia poniżej zadanego progu. Przy progu P2 załącza się pierwsza pomocnicza, przy progu P3 - druga, a przy progu P4 trzecia sprężarka pomocnicza. W tym trybie przy kolejności załączaniu sprężarek pomocniczych, nie jest brany pod uwagę ustawiony priorytet sprężarek.

Przy załączaniu sprężarek pomocniczych, w pierwszej kolejności jest załączana ta, która miała najdłuższy postój. Na przykład: S1 jest wiodąca; S2 załączyła się jako pierwsza pomocnicza /przy progu P2/, ale następnie się wyłączyła /przy progu P1/. To po kolejnym osiągnięciu progu P2, załączy się jako pierwsza pomocnicza maszyna S3.

W tym trybie sterownik pilnuje również tego, ażeby czas pomiędzy załączonym maszynami nie był mniejszy niż ustawiony w parametrze „Załącz- pomoc po czasie”. Jest on odliczany zarówno po załączeniu maszyny wiodącej jak i pomocniczych. Gdy ciśnienie spadnie poniżej progu „Ciś. krytyczne min.”, to jest on liczony według czasu „Zał. krytyczne po czasie”. Pozwala to bardziej elastycznie reagować na większe spadki ciśnienia, a także skrócić czas rozruchu całej instalacji.

Wyłączenie kolejnych sprężarek przebiega następująco:

- P3 wyłącza się sprężarka, która załączyła się jako pierwsza pomocnicza,

- P2 wyłącza się sprężarka, która załączyła się jako druga pomocnicza,

- P1 wyłącza się sprężarka, która załączyła się jako trzecia pomocnicza /ostatnia pracująca pomocnicza/.

Na końcu, po osiągnięciu progu Próg-W , wyłączona zostaje sprężarka wiodąca.
Sterownik pamięta kolejność załączenia sprężarek pomocniczych i również w odwrotnej kolejności je wyłącza.Tryb Sekwencyjny I.
W tym trybie sterownia sprężarki załączane są kolejno, w ten sposób załączana sprężarka, to zawsze ta, która miała najdłuższy postój. Tryb ten pozwala na eliminowanie krótkich postoju sprężarek, które powodują przegrzewanie silnika i większe zużycie oleju. Załączone sprężarki pracują, aż ciśnienie osiągnie próg górny (Próg-W), wtedy zostają równocześnie wyłączone wszystkie sprężarki. W tym trybie uwzględniany jest również „czas odciążenia” kompresorów.

Tryb sekwencyjny II.
Załączanie kompresorów jest tak samo realizowane jak w algorytmie SEKWENCYJNYM I -natomiast wyłączenie sprężarek następuje pojedynczo. W momencie, gdy ciśnienie zbliża się do górnego progu (- 0,02 MPa), wyłączana jest sprężarka pomocnicza 4 (lub 3, gdy czwarta nie była włączona). Gdy ciśnienie dalej rośnie i osiągnie poziom (- 0,01 MPa), to zostaje wyłączona sprężarka pomocnicza 3 (lub 2, gdy trzecia nie była włączona). Po osiągnięciu ciśnienia Próg-W, w tym samym momencie wyłącza się sprężarka pomocnicza 2 (jeżeli jeszcze pracuje), a po krótkim opóźnieniu, gdy ciśnienie nie spada, zostaje wyłączona ostatnia sprężarka.

Dzięki możliwości ustawiania priorytetów dla poszczególnych sprężarek możliwe jest bardziej dopasowane sterownie i wykorzystanie sprężarek w zależności od ich wydajności.

Sterownik SK3, dzięki posiadaniu zegara czasu rzeczywistego RTC, zapewnia także możliwość zaprogramowania tzw. wyłączeń dobowych. Istnieje możliwość ustawiania okresów wyłączeń w ciągu doby a także w ciągu tygodnia. Przy zastosowaniu sterownika SK3 uzyskujemy: niewielki zakres zmian ciśnienia dla całej sprężarkowni, równomierne obciążenie agregatów, łagodny start układu sprężarek (załączane są zawsze pojedynczo) itp.

PODSTAWOWE PARAMETRY STEROWNIKA SK3-4:

 • Zasilanie sterownika, 20VAC/5W,
  • poprzez transformator 230/20VAC 10W.
 • Wyjścia załączające sprężarki:
  • niezależne przekaźnikowe 3A/230 VAC 4 szt.
 • Pomiar ciśnienia:
  • 4÷20 mA,
  • maksymalny zakres pomiarowy ustawiany 8-25bar (od 0,8 do 2,5 MPa).
 • Interfejs RS485 , MODBUS RTU (RS232 - opcja)
 • Wymiary sterownika 
  • 160x90x58 mm ( na szynę T35),
  • obudowa RN55-1-12 250x312x145 mm

Opinie

Napisz opinię

Sterownik MicroPress SK3-4 do 25 bar

Sterownik MicroPress SK3-4 do 25 bar

Wysyłka

Sposoby dostawy Nazwa kuriera Czas dostawy Koszt
Kurier przedpłata Kurier przedpłata 1 dzień 14,00 zł
Kurier pobranie Kurier pobranie 1 dzień 17,00 zł
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Natychmiast Za darmo!

* With any purchase over 1 000,00 zł free shipping!


Polecamy z tej kategorii: