Przed Tobą testy szczelności rurociągu lub próba ciśnieniowa?

Sprężarki do prób ciśnieniowych

Nasza firma oferuje sprężarki do prób szczelności oraz prób ciśnieniowych instalacji przemysłowych.

Co to jest próba ciśnieniowa?

Próba ciśnieniowa lub próba hydrostatyczna to próba, która jest przeprowadzana po zainstalowaniu dowolnego rurociągu przed jego oddaniem do użytku. Celem prób ciśnieniowych jest zbadanie szczelności i wytrzymałości rurociągów i sprawdzenie parametrów takich jak niezawodność, maksymalna przepustowość, przecieki, sprawność złączek i ciśnienie. Bez tych informacji instalacja nie może być oddana do użytku, a właściciel/operatorzy nie mają wiedzy, czy rury spełnia określone wymagania.

Informacje znalezione z prób ciśnieniowych pomagają w utrzymaniu standardów bezpieczeństwa i utrzymaniu rurociągu. Gdy pojawia się nowy wyprodukowany element wyposażenia, rurociągi są wstępnie kwalifikowane za pomocą próby ciśnieniowej/próby hydrostatycznej i regularnie poddawane ponownej kwalifikacji w różnych odstępach czasu, co nazywa się „zmodyfikowaną próbą hydrostatyczną” lub „próbą ciśnieniową”.

Dobór kompresora do próby ciśnieniowej uzależniony jest od pojemności instalacji, czasu przeznaczonego na wykonanie próby oraz  wymaganego ciśnienia.

Nasza firma oferuje sprężarki do prób szczelności oraz prób ciśnieniowych instalacji przemysłowych.

Do dyspozycji naszych klientów oddajemy kompresory do prób ciśnieniowych.

Jaki kompresor do prób ciśnieniowych?

Dobór kompresora do prób ciśnieniowych jest ważny, ponieważ specyfika pracy danej instalacji przemysłowej może być różna. Wydajność, ciśnienie robocze i ciśnienie maksymalne – to główne parametry którymi się należy kierować przy doborze kompresora do prób instalacji. Ważnym parametrem jest również zasilanie – warto skorzystać z opcji zasilania na 230V – daje to gwarancję podłączenia urządzenia w zdecydowanej większości budynków.

Przy doborze kompresora do prób ciśnieniowych lub prób szczelności warto zadbać również o odpowiedni przewód do sprężonego powietrza. Im wyższe ciśnienie próby, tym bardziej wytrzymały musi być przewód pneumatyczny.

Popularne przewody spiralne przy próbie ciśnieniowej powyżej 16 bar mogą ulec rozerwaniu. Jeżeli planujesz przeprowadzić próbę ciśnieniową powyżej 16 bar, poinformuj o tym naszego opiekuna działu instalacji – wspólnie dobierzecie odpowiedni wąż do powietrza.

Pamiętaj o tym, ażeby rurociąg który oddajesz do użytku Inwestora/użytkownika posiadał odpowiednie oznakowanie. W naszym sklepie internetowym znajdziesz specjalne naklejki “Sprężone powietrze”, przeznaczone do znakowania instalacji sprężonego powietrza, pozwalające na określenie kierunku przepływu tego medium.


Sprężarki do prób ciśnieniowych pneumatyka.euPneumatyka.eu – uniwersalny dostawca pneumatyki. Na naszych stronach znajdziesz najważniejsze towary i usługi z dziedziny pneumatyki ponieważ wiemy czego potrzeba prawdziwym fachowcom. Sprężarki do prób ciśnieniowych – sprzedaż i wynajem. Zajmujemy się wszystkimi aspektami systemów sprężonego powietrza od kompresorów, poprzez instalacje sprężonego powietrza, przygotowanie sprężonego powietrza aż do napędów pneumatycznych, narzędzi i utrzymania ruchu pod kątem pneumatyki. Skontaktuj się z nami: 58 562 40 14 | biuro@pneumatyka.eu