Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

Ulepszenia do sprężarek śrubowych

Do większości kompresorów naszej ofercie można zamontować cały szereg ulepszeń, które usprawnią ich pracę. Ulepszenia kompresorów zwiększają ich wydajność energetyczną lub usprawniają ich codzienną obsługę.

Ocynkowany zbiornik – dzięki temu ulepszeniu Twój zbiornik wytrzyma znacznie dłużej niż zbiornik tradycyjny. Do tego ocynkowany zbiornik jest o wiele lepiej postrzegany przez kontrolerów z Urzędu Dozoru technicznego.

Falownik – to urządzenie, które może zmniejszać obroty silnika w kompresorze. Dzięki temu można dostosować jego wydajność do chwilowego zapotrzebowania na sprężone powietrze. Dzięki temu zmniejsza się do minimum liczba godzin przepracowanych przez kompresor na biegu jałowym. Dzięki temu falownik zmniejsza zużycie energii elektrycznej kompresora.

Elektromagnetyczny wyrzutnik kondensatu – to urządzenie, które pozbywa się kondensatu ze zbiornika. Dzięki temu użytkownik ma pewność, że w zbiorniku nie odkłada się kondensat bez konieczności regularnego sprawdzania.

Ulepszone panele sterujące – umożliwiają zaawansowane sterowanie kompresorami dzięki czemu można układać je w kaskady lub kontrolować ich pracę przez internet.

Osobną grupą ulepszeń są urządzenia mające na celu odzysk ciepła ze sprężarki. Około 85% energii konsumowanej przez kompresor przetwarzana jest na ciepło i emitowana do atmosfery przez wylot chłodnicy. Dlatego też każda porcja energii cieplnej którą uda się odzyskać i wykorzystać będzie oszczędnością dla Ciebie i Twojej firmy. Są dwa podstawowe sposoby na odzysk ciepła ze sprężarki: układ wentylacji zima-lato oraz wymiennik ciepła. Więcej na ten temat na naszym blogu.