Młot pneumatyczny, młoty pneumatyczne, jackhammer

Młot pneumatyczny to zazwyczaj przenośna wiertarka zasilana sprężonym powietrzem, chociaż istnieją inne modele. Z jednej strony ma dwa uchwyty, a z drugiej przypominające dłuto wiertło, które szybko wbija się w górę i w dół, rozbijając beton, skałę lub inne materiały. Narzędzie jest połączone ze sprężarką powietrza wężem pneumatycznym.

Więcej informacji

Przenośny młot pneumatyczny jest praktyczny w użyciu tylko na poziomej powierzchni. Grawitacja służy zarówno do utrzymywania narzędzia na miejscu, jak i do wbijania wiertła w powierzchnię. Młot pneumatyczny musi być przytrzymywany z jednej strony przez pracownika, który prowadzi wiertło po rozdrabnianym materiale. Nie zaleca się kładzenia się przy użytkowaniu młota, ponieważ może to spowodować obrażenia.

Beton, asfalt i skała są trudne – czasami naprawdę trudne – w obróbce. Dzięki tej wytrzymałości drogi i fundamenty budynków przetrwają dziesięciolecia. Ale gdy projekty przebudowy lub wydobycia wymagają usunięcia tych nieustępliwych substancji, młot kowalski po prostu nie wystarczy. Wtedy przydają się młoty pneumatyczne.

Młoty zasilane sprężonym powietrzem w kształcie litery T są jednymi z najbardziej kultowych, przerażających i wstrząsających uszy narzędziami na placach budowy i rozbiórki. Ponieważ łączą dwa podstawowe narzędzia ręczne człowieka (młotek i dłuto) w jednym zmechanizowanym korpusie, są również jednymi z najbardziej użytecznych.

Bez młotów pneumatycznych my, ludzie, potrzebowalibyśmy nowych systemów, aby oczyścić nasze ścieżki ze starego betonu lub skały. Zawsze mogliśmy wrócić do starego sposobu – używając młotów kowalskich z ciężką głowicą – ale prawdopodobnie na świecie nie ma wystarczającej liczby kręgarzy, aby utrzymać plecy pracowników budowlanych w jednej linii.

Poza tym młoty kowalskie są boleśnie powolne. Dla porównania, młoty zasilane sprężonym powietrzem (czasami nazywane wiertarkami pneumatycznymi lub młotami wyburzeniowymi) wykonują szybką pracę nawet na bardzo twardych powierzchniach, takich jak autostrady, patia i ściany skalne.

Nie oznacza to, że młoty zasilane sprężonym powietrzem są łatwe w użyciu. Zwykle są nieporęczne, a niektóre ważą prawie 45 kilogramów, co oznacza, że ​​bezpieczna eksploatacja wymaga użytkownika z pewną ilością mięśni. W przeciwnym razie ryzykujesz upuszczenie narzędzia, co może uszkodzić samo urządzenie lub wyrządzić krzywdę użytkownikowi.

Pomimo wyzwań związanych z używaniem młotów pneumatycznych, narzędzia te są naprawdę niezbędne przy wszelkiego rodzaju dużych projektach. I choć wykonują proste i brutalne zadanie, nowoczesne młoty pneumatyczne są całkowicie rozwiniętymi i dopracowanymi maszynami o długiej historii.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.