Inwentaryzacja systemów sprężonego powietrza
Inwentaryzacja systemów sprężonego powietrza to kompleksowa usługa polegająca na spisaniu, skatalogowaniu i zaopiniowaniu poszczególnych elementów instalacji sprężonego powietrza i wszystkich podpiętych do niej komponentów. Jak przygotować się do reorganizacji procesów z wykorzystaniem sprężonego powietrza w Twojej firmie? Aby dobrze przygotować się do działań najważniejsze jest posiadanie aktualnych planów inwentaryzacyjnych instalacji sprężonego powietrza. Aby planować jakiekolwiek ruchy musisz wiedzieć jakie masz kompresory, gdzie i jak podłączone są do instalacji. Do tego niezbędna jest wiedza gdzie są zamontowane poszczególne elementy uzdatniania sprężonego powietrza. Gdzie są i z czego składają się punkty poboru oraz na jaką wydajność możesz liczyć w poszczególnych miejscach instalacji.
Jakie są straty przesyłu sprężonego powietrza pomiędzy sprężarkownią a punktem poboru?
Dla rurociągów istotne są przebiegi, średnice i kierunki. Ważny jest też sposób sprężone powietrze dostarczane jest do poszczególnych działów, linii, gniazd produkcyjnych. Jest to potrzebne aby można było łatwo zidentyfikować użytkownika sprężonego powietrza i jaka jest efektywność przesyłu tego medium do tego punktu). Ważne jest to między innymi dlatego, że oczekiwana lub dopuszczalna wartość strat ciśnienia na przesyle powinna się wahać od 2 do 5% wartości ciśnienia początkowego ze sprężarkowni z uwzględnieniem faktu, że im mniejsza strata ciśnienia tym mniejsze koszty wytworzenia sprężonego powietrza.
Wykonujemy również inwentaryzacje linii produkcyjnych np w branży motoryzacyjnej. Prace polegają na stworzeniu dokumentacji pneumatyki dla maszyn wraz z wykazem elementów pneumatycznych i schematem.