Wynajem kompresora czy zakup – co bardziej Ci się opłaca?

Wynajem kompresora to popularna usługa dla wielu branż. Przedsiębiorcy często zastanawiają się, czy wynajem sprężarek to dobra forma na korzystanie z tego rodzaju sprzętu. Warto zastanowić się, czy zakup, czy może właśnie wynajem będzie dla firmy bardziej opłacalny pod względem logistycznym i finansowym. Jakie zalety niesie ze sobą wynajem sprzętu i kiedy warto zdecydować się na tego typu rozwiązanie?

Wynajem kompresora – co wynajmować?

W profesjonalnych firmach, zajmujących się wynajmowaniem sprzętu, oprócz sprężarek wynająć można również turbosprężarki, sprężarki wysokociśnieniowe, sprężarki śrubowe olejowe, sprężarki śrubowe bezolejowe, sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności, a także kontenerowe stacje sprężarek. W ofercie niektórych firm znajdują się również zbiorniki sprężonego powietrza. Dzięki usłudze wynajmu przedsiębiorca nie musi się ograniczać do jednego sprzętu. Może mieć dostęp do sprzętu, który idealnie odpowie na jego potrzeby w danej chwili.

Wynajem kompresora – zalety

Przede wszystkim wynajmowany kompresor jest dostępny od ręki, co oznacza, że nie trzeba czekać na dostawę nowego sprzętu z magazynu. Wynajmujący bierze na siebie obowiązek wykonywania systematycznego przeglądu urządzeń oraz wydatków związanych z jego ewentualną naprawą. Usługa wynajmu jest optymalnym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy, posiadającego różny sprzęt ze na sprężone powietrze. Daje możliwość posiadania do dyspozycji nowego, wydajnego oraz nowoczesnego sprzętu, który pokryje zapotrzebowanie na sprężone powietrze bez konieczności generowania wysokich kosztów na początku działalności. Wynajem nie wiąże się z inwestowaniem własnego kapitału firmowego w zakup nowego sprzętu. Natomiast zakup sprężarki dla niedoświadczonej w branży firmy może stanowić ogromne obciążenie finansowe i zaważyć na stabilności finansowej. Ponadto nowi przedsiębiorcy boją się podejmowania ryzykownych kroków, związanych z wyborem sprzętu i inwestowaniem w niego. Wypożyczenie sprzętu niesie za sobą również inne profity, o których warto wspomnieć. Nie ma konieczności posiadania miejsca na przechowywanie sprzętu. Do tego firma która wypożycza sprężarki zapewnia profesjonalne doradztwo w zakresie doboru jak najlepszego rozwiązania dla danego przedsiębiorstwa pod kątem parametrów technicznych urządzenia. Ponadto wynajmując kompresor, uzyskuje się zapewnienie o jej dobrym stanie technicznym oraz pomoc w przypadku awarii.

Struktura kosztów

Wynajem kompresorów ma jeszcze jedną duża zaletę. Wynajem to koszt operacyjny, który zmniejsza Twoje zyski a zatem kwotę podatku na koniec okresu rozliczeniowego. Zakup kompresora to wydatek inwestycyjny a zakupiony kompresor staje się częścią inwentarza Twojej firmy i zwiększa kwotę podatku na koniec okresu rozliczeniowego. Dlatego też warto zastanowić się, czy długotrwały wynajem kompresora nie jest dla Ciebie korzystniejszy niż jego zakup.

Podsumowanie

Wynajem kompresora w zakresie jakości sprzętu nie różni się niczym od jego zakupu. Decydując się zarówno na kupno nowej sprężarki, jak i na jej wypożyczenie, otrzymuje się niezawodne urządzenie, które posiada doskonałe parametry techniczne i idealnie wpisuje się w dany cykl produkcyjny. Wynajem daje szansę na szybkie zbudowanie tymczasowego parku maszynowego, bez angażowania bardzo dużych nakładów finansowych. Pomoc pracowników z firmy wynajmującej tego typu urządzenia jest również nieoceniona i sprawia, że oszczędza się budżet.


wynajem kompresoraPneumatyka.eu – uniwersalny dostawca pneumatyki. Na naszych stronach znajdziesz najważniejsze towary i usługi z dziedziny pneumatyki ponieważ wiemy czego potrzeba prawdziwym fachowcom. Zajmujemy się wszystkimi aspektami systemów sprężonego powietrza. Od kompresorów, poprzez instalacje sprężonego powietrza, przygotowanie sprężonego powietrza aż do napędów pneumatycznych, narzędzi i utrzymania ruchu pod kątem pneumatyki. Dlatego też jeżeli potrzebujesz porady – zadzwoń! 533-566-662

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *