Wynajem kompresora to popularna usługa dla wielu branż. Przedsiębiorcy często zastanawiają się, czy wynajem sprężarek to dobra forma nabywania tego rodzaju sprzętu. Na pewno warto zastanowić się, czy zakup, czy może właśnie wynajem będzie dla firmy bardziej opłacalne pod względem logistycznym i finansowym. Jakie zalety niesie ze sobą wynajem sprzętu i kiedy warto zdecydować się na tego typu rozwiązanie?

Wynajem kompresora – co wynajmować?

W profesjonalnych firmach, zajmujących się wynajmowaniem sprzętu, oprócz sprężarek wynająć można również turbosprężarki, sprężarki wysokociśnieniowe, sprężarki śrubowe olejowe, sprężarki śrubowe bezolejowe, sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności, a także kontenerowe stacje sprężarek. W ofercie niektórych firm znajdują się również zbiorniki sprężonego powietrza. Dzięki usłudze wynajmu przedsiębiorca nie musi się ograniczać do jednego sprzętu. Może mieć dostęp do sprzętu, który idealnie odpowie na jego potrzeby.

Wynajem kompresora – zalety

Przede wszystkim wynajmowany kompresor jest dostępny od ręki, co oznacza, że nie trzeba czekać na dostawę nowego sprzętu z magazynu. Wynajmujący bierze na siebie obowiązek wykonywania systematycznego przeglądu urządzeń oraz wydatków związanych z jego ewentualną naprawą. Usługa wynajmu jest optymalnym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy, posiadający zapotrzebowanie na różny sprzęt ze sprężonym powietrzem. Dzięki temu istnieje możliwość posiadania do dyspozycji nowego, wydajnego oraz nowoczesnego sprzętu, który pokryje zapotrzebowanie na sprężone powietrze bez konieczności generowania wysokich kosztów na początku działalności. Wynajem bowiem nie wiąże się z inwestowaniem własnego kapitału firmowego w zakup nowego sprzętu. Natomiast zakup sprężarki dla niedoświadczonej w branży firmy może stanowić ogromne obciążenie finansowe i zaważyć na obecnej stabilności finansowej. Ponadto nowi przedsiębiorcy boją się podejmowania ryzykownych kroków, związanych z wyborem sprzętu i inwestowaniem w niego. Wypożyczenie sprzętu niesie za sobą również inne profity, o których warto wspomnieć. Nie ma konieczności posiadania miejsca na przechowywanie sprzętu. Firma wynajmująca sprężarki zapewnia profesjonalne doradztwo w zakresie doboru jak najlepszego rozwiązania dla danego przedsiębiorstwa pod kątem parametrów technicznych urządzenia. Ponadto wynajmując kompresor, uzyskuje się zapewnienie o jej dobrym stanie technicznym oraz pomoc w przypadku awarii.

Podsumowanie

Wynajem kompresora w zakresie jakości sprzętu nie różni się niczym od ich zakupu. Decydując się zarówno na kupno nowej sprężarki, jak i na jej wypożyczenie, otrzymuje się niezawodne urządzenie, które posiada doskonałe parametry techniczne i idealnie wpisuje się w dany cykl produkcyjny. Wynajem daje szansę na szybkie zbudowanie tymczasowego parku maszynowego, bez angażowania bardzo dużych nakładów finansowych. Pomoc pracowników z firmy wynajmującej tego typu urządzenia jest również nieoceniona i sprawia, że oszczędza się budżet.

 


wynajem kompresoraPneumatyka.eu – uniwersalny dostawca pneumatyki. Na naszych stronach znajdziesz najważniejsze towary i usługi z dziedziny pneumatyki ponieważ wiemy czego potrzeba prawdziwym fachowcom. Zajmujemy się wszystkimi aspektami systemów sprężonego powietrza. Od kompresorów, poprzez instalacje sprężonego powietrza, przygotowanie sprężonego powietrza aż do napędów pneumatycznych, narzędzi i utrzymania ruchu pod kątem pneumatyki. Dlatego też jeżeli potrzebujesz porady – zadzwoń! 533-566-662

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.