Jaką piaskarkę wybrać? Czym kierować się przy zakupie piaskarki ciśnieniowej?

Podstawowym pytaniem jest: co chcemy piaskować? Na podstawie odpowiedzi jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią piaskarkę i osprzęt. Jeżeli piaskujemy małe elementy, możemy szukać piaskarek z małym zbiornikiem dla ścierniwa; jednakże zaś gdy planujemy profesjonalnie zająć się piaskowaniem to warto zainteresować się zakupem piaskarki o większym zbiorniku który pozwoli nam na dłuższe partie pracy przy czyszczeniu strumieniowym.
Pomocna może być również tabela doboru dysz – do małych elementów przyda się dysza o niewielkiej średnicy – zaś w przypadku piaskowania komponentów gabarytowych warto zainwestować w duże dysze które pozwolą na szybszą pracę na dużych powierzchniach.

Dysza ścierniwa – Ø

4 bar

5 bar

6 bar

4 mm

5 mm

6 mm

7 mm

8 mm

9 mm

10 mm

11 mm

12 mm

0,75

1,16

1,68

2,28

2,97

3,75

4,63

5,61

6,67

0,90

1,42

2,04

2,77

3,62

4,58

5,65

6,84

8,14

1,05 m3/min.

1,62 m3/min.

2,32 m3/min.

3,16 m3/min.

4,12 m3/min.

5,22 m3/min.

6,44 m3/min.

7,99 m3/min.

9,27 m3/min.

Piaskarko-sodowarki PNEUMUS DUAL 100 i DUAL 200

Firma PressMann za pośrednictwem sklepu internetowego Pneumatyka.eu i sklepu stacjonanarnego dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie piaskowania i oferuje urządzenia 2 w 1 – PNEUMUS DUAL 100 (zbiornik 100 l) bądź PNEUMUS DUAL 200 (zbiornik 200 l) – piaskarko-sodowarki. Pozwala to na zastosowanie wielorakiego ścierniwa, dzięki czemu Twoja praca może być bardziej efektywna i pozwoli Ci na pozyskanie nowych klientów zainteresowanych Twoimi usługami. Sodowanie za pomocą naszych produktów do wykonywania tej czynności to nowoczesna metoda oczyszczania polegająca na wyrzucie z ogromną prędkością (ok. 900km/h!) czyściwa w odpowiednich proporcjach zmieszanego z powietrzem. W tej technologii czyściwem jest soda oczyszczona – NaHCO3. Nieorganiczny związek chemiczny rozpuszczalny w wodzie, całkowicie bezpieczny dla człowieka i środowiska. Soda jako czyściwo jest jednorodna bez jakichkolwiek domieszek innych substancji chemicznych. Rozpędzone granulki sody w zderzeniu z czyszczoną powierzchnią eksplodują, a nie są od niej odbijane. Te powodują uwalnianie energii, która jest czynnikiem czyszczącym. Sodowanie to innowacyjna metoda zastępująca dotychczas stosowane piaskowanie.

Firma PressMann za pośrednictwem sklepu internetowego Pneumatyka.eu i sklepu stacjonanarnego dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie piaskowania i oferuje urządzenia 2 w 1 – PNEUMUS DUAL 100 (zbiornik 100 l) bądź PNEUMUS DUAL 200 (zbiornik 200 l) – piaskarko-sodowarki. Pozwala to na zastosowanie wielorakiego ścierniwa, dzięki czemu Twoja praca może być bardziej efektywna i pozwoli Ci na pozyskanie nowych klientów zainteresowanych Twoimi usługami. Sodowanie za pomocą naszych produktów do wykonywania tej czynności to nowoczesna metoda oczyszczania polegająca na wyrzucie z ogromną prędkością (ok. 900km/h!) czyściwa w odpowiednich proporcjach zmieszanego z powietrzem. W tej technologii czyściwem jest soda oczyszczona – NaHCO3. Nieorganiczny związek chemiczny rozpuszczalny w wodzie, całkowicie bezpieczny dla człowieka i środowiska. Soda jako czyściwo jest jednorodna bez jakichkolwiek domieszek innych substancji chemicznych. Rozpędzone granulki sody w zderzeniu z czyszczoną powierzchnią eksplodują, a nie są od niej odbijane. Te mikroeksplozje powodują uwalnianie energii, która jest czynnikiem czyszczącym. Sodowanie to innowacyjna metoda zastępująca dotychczas stosowane piaskowanie.

Podsumowanie

Dzisiejszy rynek piaskowania oferuje wiele rozwiązań które odpowiadają potrzebom rynku. Nasza oferta prezentuje profesjonalne rozwiązania dla przemysłu i przedsiębiorców którzy zajmują się (bądź dopiero zaczynają) piaskowaniem na pełen etat. Każda sytuacja wymaga odpowiedniego rozeznania potrzeb klienta, dlatego jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z piaskowaniem bądź szukasz fachowego doradztwa w zakresie doboru sprężarek śrubowych przewoźnych lub kompresorów śrubowych elektrycznych to skontaktuj się z nami pod numerem: +48 58 562 40 14 lub wypełnij poniższy formularz a nasz dedykowany doradca skontaktuje się z Tobą niezwłocznie.

Powiązane wpisy

One thought on “Piaskowanie – jaki kompresor, jaka piaskarka? – część 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.