Kompresory Gudepol SMART – wprowadzenie

Kompresory śrubowe Gudepol serii Smart są wyposażone w szereg innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym zostawiają konkurencję daleko w tyle. Firma Gudepol konsekwentnie od wielu lat stara się bowiem nie tylko ulepszać swoje produkty ale przede wszystkim ułatwić życie swoim klientom. Poniżej opiszemy oba te tematy. W pierwszej części skupimy się na ulepszeniach kompresorów a następnie dojdziemy do tego dlaczego kompresory śrubowe serii Smart ułatwiają życie klientom.

Kompresory Gudepol SMART – ulepszenia

Kompresory Gudepol można wyposażyć w kilka ciekawych ulepszeń. Przy zakupie nowego kompresora można za złotówkę otrzymać jedno z ulepszeń z grupy: ulepszony panel sterujący, automatyczny wyrzutnik kondensatu, ocynkowany zbiornik.

Poniżej, krótkie opisy ulepszeń, w które można wyposażyć kompresory Gudepol serii Smart:

Automatyczny wyrzutnik kondensatu

Automatyczny wyrzutnik kondensatu to automatyczny zawór sterowany elektromagnetycznie na podstawie ciągłych pomiarów poziomu kondensatu w zbiorniku, który otwiera się w zależności od potrzeb i powoduje spust kondensatu z systemu sprężonego powietrza bez strat ciśnienia. Dzięki niemu, nie ma potrzeby sprawdzania ilości kondensatu w zbiorniku i spuszczania go – dzieje się to automatycznie.

automatyczny wyrzutnik kompresor Gudepol SMART

Zbiornik ocynkowany

Ocynkowany zbiornik zapewnia większa odporność na korozję i przychylne spojrzenia kontrolerów z Urzędu Dozoru Technicznego;) Do tego taki zbiornik jest objęty dziesięcioletnia gwarancją, dzięki czemu nie musisz się obawiać o jego stan.

zbiornik ocynkowany automatyczny wyrzutnik kompresor Gudepol SMART

Panel sterujący L26S

Panel sterujący L26 umożliwia podłączenie kompresora do internetu i podpięcie go do usługi Internet Chmura. Poza tym, kompresor wyposażony w taki panel może pełnić funkcję kompresora wiodącego w kaskadzie kompresorów co pozwala zoptymalizować zużycie energii elektrycznej przy pracy kilku kompresorów.

Panel sterujący L26S automatyczny wyrzutnik kompresor Gudepol SMART

Internet Chmura

Ulepszenie Internet Chmura pozwala użytkownikowi kontrolować pracę kompresora przez internet z dowolnie wybranego miejsca zarówno przez komputer stacjonarny jak i urządzenie mobilne. Poza podstawowymi parametrami pracy aplikacja mobilna poinformuje cię o zbliżających się terminach przeglądów serwisowych i zużyciu części eksploatacyjnych.

Internet Chmura automatyczny wyrzutnik kompresor Gudepol SMART

Falownik

Falownik to urządzenie, które dostosowuje obroty silnika do bieżącego zużycia sprężonego powietrza. Dzięki temu można wyeliminować okresy, w których kompresor chodzi na biegu jałowym, przez co spada zużycie energii. Jeżeli korzystasz z kilku kompresorów to można spiąć je w kaskadę (wystarczy jeden panel L26 S) i wyposażyć wiodący kompresor w falownik. Dzięki temu wyeliminujesz straty energii i zaczniesz odczuwać korzyści od pierwszego rachunku za prąd.

Falownik automatyczny wyrzutnik kompresor Gudepol SMART

Wymiennik ciepła

Jak już jesteśmy przy rachunkach za prąd to trzeba wspomnieć o wymienniku ciepła. Wymiennik ciepła do kompresora śrubowego, to urządzenie, które wpina się w obieg oleju w kompresorze. Następnie można do niego podłączyć obieg ciepłej wody w instalacji CO w Twojej firmie, dzięki czemu ciepło wytwarzane przez kompresor nie uchodzi do atmosfery tylko jest wykorzystywane. Pozwala o znacząco zmniejszyć rachunki za ogrzewanie w sezonie grzewczym.

Wymiennik ciepła automatyczny wyrzutnik kompresor Gudepol SMART

Układ wentylacji zima-lato pozwala na przekierowanie gorącego powietrza wydmuchiwanego z kompresora do ogrzewania hali kiedy jest zimno lub na zewnątrz budynku gdy jest za gorąco. Układ można przestawiać ręcznie ale możliwa jest też instalacja automatycznej zwrotnicy przestawianej w zależności od zadanej temperatury.

Jeżeli chodzi o ułatwianie życia klientom, to firma Gudepol, chyba jako jedyna na rynku umożliwia klientom samodzielne wykonywanie serwisów kompresorów pod warunkiem zakupu oryginalnych części. To bardzo obniża koszty eksploatacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu koszt kompresora w okresie gwarancji (czyli przez 5 lat) jest zdecydowanie niższy niż to ma miejsce w wypadku kompresorów innych producentów.

gwarancja

madeinpoland

Wybierając produkty firmy Gudepol serii Smart klient otrzymuje produkt złożony z najnowocześniejszych elementów, przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Poniżej opiszę najważniejsze atrybuty dzięki, którym seria Smart wyróżnia się na tle konkurencji:

Panel kontrolny L9
Automatyka
Chłodnica olejowo-powietrzna
Dźwiękochłonna obudowa
Moduł śrubowy z napinaczem
Panel kontrolny L9

Nowoczesna oparta na najwyższej jakości komponentach automatyka, zabezpiecza sprężarkę przed:
-spadkiem napięcia w sieci elektrycznej
-zanikiem fazy zasilającej
-niewłaściwym kierunkiem obrotów silnika
-przeciążeniem silnika
-zbyt wysoką temperaturą oleju
-zbyt niską temperaturą oleju
-rozruchem nieodciążonego modułu śrubowego

Automatyka

Nowoczesna oparta na najwyższej jakości komponentach automatyka, zabezpiecza sprężarkę przed:
-spadkiem napięcia w sieci elektrycznej
-zanikiem fazy zasilającej
-niewłaściwym kierunkiem obrotów silnika
-przeciążeniem silnika
-zbyt wysoką temperaturą oleju
-zbyt niską temperaturą oleju
-rozruchem nieodciążonego modułu śrubowego

Chłodnica olejowo-powietrzna

Wyjątkowo efektywna, dwu-funkcyjna chłodnica zapewniająca optymalne warunki pracy w najcięższych warunkach pracy kompresora. Pozwala osiągnąć niską temperaturę wyjściową powietrza do sieci pneumatycznej. Do połączenia chłodnicy z modułem zastosowano przewody hydrauliczne wysokotemperaturowe.

Kołnierz przyłączeniowy chłodnicy – górna konstrukcja kompresora umożliwia podłączenie systemu wyciągowego, w celu rozproszenia ciepła po obiekcie.

Dźwiękochłonna obudowa

Obudowa kompresora śrubowego SMART posiada kompaktową obudowę, która została wykonaną z wysoką precyzją. Płyty dźwiękoizolacyjne zainstalowane wewnątrz obudowy wraz z układem konstrukcyjnym sprężarki, umożliwiły osiągniecie bariery hałasu 68 [dBA] co jest jednym z najlepszych wyników w tej klasie kompresorów.

Moduł śrubowy z napinaczem

Wykonany z najlepszych komponentów układ pompujący kompresora serii SMART ma jeden z najlepszych na rynku, wskaźników wydajności efektywnej w proporcji do mocy silnika. Niezawodny układ przeniesienia napędu za pomocą przekładni pasowej, dający pewność stabilnej pracy kompresora. Dopracowany system filtracji olejow-powietrznej, pozwala uzyskać niską zawartość oleju w sprężonym powietrzu na wyjściu ze sprężaki (<4ppm) Przez cały okres miedzy przeglądami, sprężarka utrzymuje wydajność na najwyższym poziomie.

 

 

Kompresory Gudepol serii Smart (5,5 kW – 15 kW) produkowane są w różnych wariantach. Poniżej przedstawię trzy przykłady kompresorów z tej serii:

Skontaktuj się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *