Instalacje sprężonego powietrza w systemie Prevost

Instalacja sprężonego powietrza w systemie Prevost to system aluminiowych rur oraz połączeń rozprowadzających sprężone powietrze od sprężarek aż do punktów poboru. Na rynku dostępnych jest kilka podstawowych systemów z których wykonuje się instalacje sprężonego powietrza:

  • stalowe rury zaciskane
  • rury stalowe spawane
  • zgrzewane rury z polipropylenu
  • aluminiowe rury skręcane

W tym artykule zaprezentujemy system aluminiowych rur skręcanych firmy Prevost – jednego z wiodących europejskich producentów pneumatyki. Jego sztandarowymi produktami są szybkozłącza przemysłowe (tzw. bezpieczne) i omawiany w niniejszym artykule system rur aluminiowych. Nazwa handlowa opisywanego systemu to PPS czyli Prevost Piping Systems.

Korzyści wynikające z wykorzystania instalacji Prevost

Systemy sprężonego powietrza z aluminium nie są najtańszą dostępna na rynku opcją. W tym wypadku za ceną zdecydowanie kroczy jakość i liczne korzyści, które sprawiają że ten system jest wart swojej ceny.

System instalacyjny Prevost jest wyjątkowo łatwy w montażu, złączki nie wymagają rozkładania przed umieszczeniem w nim rur. Rury aluminiowe bardzo łatwo przycinać i przygotować do skręcania. Rury są lekkie co bardzo ułatwia pracę instalatorom. Dzięki różnym akcesoriom takim jak klucze do złączek, czy obcinarki do rur prace instalacyjne nie wymagają szczególnych kwalifikacji i są realizowane bardzo szybko.

System Prevost jest w całości systemem skręcanym. Oznacza to, że instalację można łatwo zdemontować i przenieść w inne miejsce lub zmienić kształt instalacji bez konieczności wymiany użytych wcześniej elementów. W przypadku systemów zaciskowych i zgrzewanych, wszystkie elementy są jednorazowe i po demontażu nie nadają się do ponownego wykorzystania.

Prevost to

Elementy systemu sprężonego powietrza są wykonane z aluminium, dzięki czemu instalacje sprężonego powietrza wykonane w tym systemie są bardzo wytrzymałe. System sprężonego powietrza produkowany jest na terenie Unii Europejskiej i spełnia wymagania dyrektywy 2014/68/UE dotyczącej urządzeń ciśnieniowych. Proces produkcyjny objęty jest certyfikatem ISO 9001, co oznacza najwyższą jakość produktu końcowego.

Prevost to

Aluminiowe instalacje sprężonego powietrza w systemie Prevost są niezwykle odporne na drgania, uderzenia a nawet na ogień. Oznacza to, że dzięki zastosowaniu tego materiału, cały system instalacji bezsprzecznie jest całkowicie odporny na korozję.

Podsumowanie

Reasumując – system aluminiowych instalacji sprężonego powietrza Prevost ma też całą masę drobnych, praktycznych usprawnień. Dzięki nim jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny niż inne systemy aluminiowe dostępne na rynku. Oznacza to, że na przykład można “wpiąć się” w dowolnym miejscu instalacji bez przecinania rury co w rezultacie pozwala praktycznie na nieprzerwaną pracę. Służy do tego złączka zakładana wprost na rurę w miejscu wpięcia, przez którą dokonuje się odwiertu w głównej nitce.

Warto też podkreślić, że instalacje sprężonego powietrza wykonane w systemie aluminiowym Prevost odznaczają się bardzo profesjonalnym wyglądem o dużych walorach estetycznych. Oznacza to, że na pewno będą idealnym industrialnym wypełnieniem Twojej hali czy fabryki.

Wypełnij poniższy formularz, a my wykonany dla Ciebie wycenę instalacji sprężonego powietrza w systemie Prevost całkowicie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *