Historia firmy

Atmos Chrást to czeski producent kompresorów który projektuje i składa wysokiej jakości urządzenia dla różnych gałęzi przemysłu takich jak budownictwo czy energetyka. 

Historia firmy Atmos Chrást sięga aż do roku 1889, kiedy to trójka inżynierów: Suchy, Jouza i Cap postanowiło skupić się na produkcji maszyn przemysłowych i hutniczych.

Po II wojnie światowej fabryka została przejęta przez przez państwo i wcielona do czechosłowackiego koncernu Skoda Pilzno. Pod koniec lat 80 XX-tego wieku Atmos zaczął projektować i budować bloki śrubowe – element niezbędny w kompresorach śrubowych. W swojej ofercie oprócz kompresorów tłokowych i śrubowych elektrycznych posiada również stacjonarne i przewoźne kompresory spalinowe oraz przemysłowe generatory prądu. Firma Atmos Chrást zajmuje się również projektowaniem i produkcją kompresorów na specjalne życzenie klienta z zastosowaniem własnych patentów m.in.: zaworu wlotowego z automatyczną płynną regulacją przepływu powietrza, napędu bezpośredniego gwarantującego przełożenie napędu na poziomie 99,9 %. oraz osuszacza FUSION regenerowanego ciepłem odpadowym z kompresora.

Zalety kompresorów spalinowych

Największą zaletą kompresorów tego czeskiego producenta są najwyższej jakości bloki śrubowe, które pracują na wolnych obrotach a przed umieszczeniem w urządzeniu są poddawane szczegółowym testom. Dzięki wolnym obrotom występuje w modułach niski poziom wibracji i hałasu a to przekłada się na nieprzeciętną trwałością. Poza tym, do produkcji czeskich maszyn poza elementami produkowanymi w fabryce stosowane są podzespoły tylko światowych renomowanych producentów – tj. silniki – Siemens, elektryka – ABB, falowniki – Danfoss, filtracja – MANN, sterowniki LOGIC. Kompresory spalinowe Atmos produkowane są z zastosowaniem  silników spalinowych czterech producentów : Perkins, Kubota, Caterpillar oraz Briggs & Stratton.

Opis serii kompresorów spalinowych Atmos

Mobilne kompresory serii PDP (Portable Diesel Perkins) to owoc kilkudziesięciu lat pracy inżynierów. Dzięki zastosowaniu wolnych obrotów oraz dobór odpowiednich podzespołów kompresory przewoźne Atmos Chrást są jednym z najczęściej sięganych rozwiązań w przemyśle stocznionym oraz hutnicznym. Kompresory te wyposażone są w układ łagodnego rozruchu zapewniający ochronę silnika i wydłużający żywotność kompresora. Oznacza to, że kompresor po uruchomieniu pracuje na biegu jałowym, dzięki czemu ma czas na osiągnięcie właściwych do pracy parametrów ciśnienia i temperatury oleju, co znacznie przedłuża żywotność maszyny.

Kompresory jak PDK 33 (Portable Diesel Kubota) to lekkie kompresory przewoźne, które napędzane są japońskimi silnikami Kubota. Dzięki panelowi sterowania Comap Intel Nano uruchomienie kompresora jest banalnie proste, co na pewno jest dodatkowym atutem maszyny. Modele PDK są jednymi z najczęściej wybieranych kompresorów przewoźnych do piaskowania i sodowania ze względu na swoje gabaryty i wydajność.

Oprócz lekkich i średnich kompresorów Atmos postawił również na duże urządzenia. Kompresory PDC 190 to największe urządzenia w swojej klasie, które można porównać wielkością do przyczepy kempingowej. Moc i wydajność tego urządzenia to 205 kW i 25 m3/min – te liczby robią naprawdę wrażenie i to stawia tego kolosa na czołówce maszyn produkowanych przez czeskiego Atmosa.

Jeżeli zaś potrzebujesz kompaktowego kompresora który mógłbyś spakować do bagażnika swojego rodzinnego kombi to Atmos ma również i coś dla Ciebie – kompresor PB 81 to aktualnie najmniejszy tego typu kompresor na świecie, co czyni go numerem jeden wśród sprzedawanych kompresorów klasy kompakt w naszym sklepie.

Waży zaledwie 135 kg, posiada osiemnasto konny silnik Briggs & Stratton. Podstawowa wersja 6 bar może napędzać młot pneumatyczny, służyć do natrysku pianki, natomiast wersją 14 bar można obsługiwać wdmuchiwarki światłowodów, mikrokabli lub urządzenia do czyszczenia suchym lodem.

Podsumowując: Czyszczenie strumieniowe – piaskowanie, sodowanie, natrysk pianki czy wdmuchiwanie światłowodów to tylko niektóre z czynności do których kompresory spalinowe firmy Atmos mogą zostać wykorzystane. Kompresory zza południowej granicy naszego kraju to na pewno wysokiej jakości i żywotności maszyny, które można zakupić obecnie w bardzo konkurencyjnych cenach.

Poniżej kilka ciekawych filmów z kompresorami spalinowymi ATMOS CHRAST

Jedna odpowiedź do “ATMOS Chrást | Kompresory spalinowe na każdą kieszeń!

  1. Bardzo ciekawy artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *