Filtr produktów

Włączone filtry:
Ciśnienie v
Napięcie v
Poziom hałasu (db) v

Sprężarki tłokowe

KOMPRESORY TŁOKOWE

Dlaczego warto kupić sprężarkę tłokową?

Sprężarki Tłokowe

Firma PressMann od ponad 10 lat dostarcza profesjonalne kompresory tłokowe. Oferujemy bezolejowe i olejowe sprężarki tłokowe takich marek jak Fini, Metabo, Airpress, ABAC, Gudepol, Chicago Pneumatic czy Walter. Oferujemy bardzo szeroki asortyment kompresorów na zbiorniku poziomym i pionowym. W zależności od Państwa potrzeb i wymagań służymy bardzo fachowym doradztwem technicznym przy doborze, tak aby zapewnić optymalne wykorzystanie kompresorów tłokowych.


 • uniwersalne w zastosowaniu

 • posiadają dobre parametry wydajnościowe

 • nieskomplikowane pod kątem działań konserwacyjnych i serwisowych

 • wyróżniają się stosunkowo niedużymi kosztami zasilania (prad)

 • brak kłopotu z dostępem do części zamiennych

 • niski koszt jednostkowy zakupu sprężarki tłokowej

 • gwarancja minimum 2 lata

Sprężarka tłokowa

Kompresory tłokowe

Kompresor tłokowy

Sprężarka tłokowa

Sprężarki tłokowe

Kompresor Tłokowy

Wydajność teoretyczna

To nie ilość wytwarzana, lecz ilość powietrza zasysana przez sprężarkę. Od wartości teoretycznej przyjęto, że odlicza się około 30%, co da nam przybliżoną wartość efektywną. Bardzo często mylona jest z wydajnością efektywną, przez co użytkownikowi może zabraknąć powietrza do danego urządzenia.

Wydajność efektywna

To prawdziwa, istotna wydajność sprężarki, którą powinniśmy się kierować. Dzięki tej wartości prawidłowo możemy dobrać narzędzia i urządzenia zasilane sprężarką, mając pewność, że powietrza nam wystarczy.

Ciekawostki o sprężarkach tłokowych

Wydajność teoretyczna i efektywna przy sprężarkach tłokowych zazwyczaj podawane są w l/min, rzadziej w m3/min. Dobór odpowiedniej sprężarki tłokowej jest uzależniony o zasilanych urządzeń, dlatego warto pierw sprawdzić zapotrzebowanie sprzętu.


Istotnym elementem sprężarki tłokowej jest oczywiście zbiornik. Wielkość zbiornika bezpośrednio wpływa na zapas sprężonego powietrza, a także częstotliwość załączania się kompresora. Warto wybrać sprężarkę z większym zbiornikiem niż potrzebujemy, by mieć zapas powietrza, a także możliwość przyłączenia dodatkowego narzędzia.


Niepodważalną zaletą kompresorów tłokowych jest pełna mobilność. Sprężarkę można bez większych problemów przewieźć z punktu A do punktu B. Waga całkowita większości sprężarek tłokowych zamyka się w 100 kg! 

Jak działa sprężarka tłokowa?

Jak działa sprężarka tłokowa

Układ sprężający w sprężarkach tłokowych składa się z trzech podstawowych elementów: cylindra, głowicy i układu korbowego.  Elementem roboczym jest tłok, który poprzez wykonywanie ruchów posuwisto-zwrotnych w obu kierunkach powoduje sprężanie zasysanego powietrza.


Urządzenie może pracować odniesieniu pracy/odpoczynku: 50/50. Oznacza to, że sprężarka nie jest przeznaczona do pracy ciągłej, a po przykładowo przepracowanej godzinie, kolejną godzinę powinna zostać nieużywana.

Sprężanie jednostopniowe

Zwiększenie ciśnienia powietrza następuje wskutek ruchu posuwisto-zwrotnego tłoka w cylindrze. Sprężarka tłokowa należy do grupy sprężarek objętościowych.

Sprężanie dwustopniowe

Działanie dwustopniowe wraz z ustawionym pionowo cylindrem niskiego ciśnienia i ustawionym poziomo cylindrem wysokiego ciśnienia przynosi spore korzyści. Jest to rozwiązanie spotykane najczęściej. Sprężarki są smarowane olejem (do sprężarek) i pracują przy smarowaniu ciśnieniowym lub rozpryskowym. 

Serwis sprężarki tłokowej

Serwis sprężarki tłokowej

Serwisowanie sprężarki tłokowej

Czas oczekiwania na diagnozę usterki w sprężarce tłokowej to zaledwie kilka godzin, dzięki czemu natychmiast dowiadujemy się o kosztach ewentualnej naprawy. Części są stosunkowo tanie i dostępne, więc w ciągu kilku dni naprawiona sprężarka może kontynuować swoją pracę.

Części zamienne do sprężarek

Elementy eksploatacyjne do sprężarek tłokowych są bardzo łatwo dostępne. Niemal wszystkie części są dostępne z magazynu, dzięki czemu nasza praca nie będzie miała długiego przestoju. Podczas wyboru sprężarki warto kierować się znanym i renomowanym producentem, dzięki czemu unikamy późniejszego kłopotu w oczekiwaniu na elementy do kompresora.

Do sprężarek w naszej ofercie posiadamy wszystkie elementy zamienne, a są to:

 • koła pasowe
 • filtry powietrza
 • oleje
 • napędy klinowe
 • separatory oleju
 • filtry oleju
 • zawory
 • łożyska
 • styczniki
 • tuleje

Gwarancja sprężarki tłokowej

Większość producentów w standardzie przyznaje 2 lub 3 lata gwarancji na sprężarkę. Istnieje również możliwość przedłużenia tego okresu o kolejne lata.

Sprężarki samochodowe - sprzedaż regeneracja

Naprawa i sprzedaż sprężarek i turbosprężarek samochodowych w atrakcyjnych cenach. Posiadamy sprężarki i turbosprężarki nowe i regenerowane do samochodów wszystkich typów i rodzajów.
Zadzwoń!

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 152 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 152 elementów